2226. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát?
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
Becslések szerint az állatklinikára látogatott teknősök mintegy 10%-ának húgyköve van. Ezeket általában rutin vizsgálatok során illetve fizikai vizsgálatok során derülnek ki, mikor az állatokat más problémák miatt hozták el és a gazdájuk nem is tudott róla, hogy a teknősnek köve volt.
A hüllők és a kétéltűek érdekes állatok, sokan szeretik tanulmányozni viselkedésüket. De vajon ajánlott-e együtt tartani őket, vagy jobb, ha külön-külön kísérjük figyelemmel mindennapjaikat?
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Kedves Gazdi! Ez nagyon általános kérdés, ez függ a kutyától (mekkora a kutyus , milyen a szeme állapota stb), illetve természetesen állatorvosi rendelőnként is változhat az ára. Érdemes lenne több helyen is megkérdezni, de látatlanban sehol nem fog árajánmlatot kapni.
Kedves olvasó! Több ok is lehetséges, egészen biztosat vizsgálat után lehetne mondani. Ha van lehetősége orvoshoz vinni, akkor sokat lehetne előrelépni a biztos diagnózis felé. Enélkül egy széles hatás spektrumú antibiotikumos kezelést javasolnék. Mivel antibiotikumról van szó ezért a kiíráshoz állatorvoshoz kell fordulni, mivel csak recept ellenében tudják majd odaadni a szert állatpatikában
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha újra meglátogatják a doktornőt, ugyanis ő látta milyen volt a sérülés... Ahogyan leírta, az valószínűleg normális gyógyulási folyamat, de azért megnyugtatóbb lenne, ha szavatott szem is látja...
Kedves gazdi! Előfordulhat, hogy idegrendszeri problémáról van szó (ha biztosan nem bolhás vagy férges a cica). El kellene vinni állatorvoshoz, hogy pontos diagnózist kapjanak.