2226. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát?
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
Becslések szerint az állatklinikára látogatott teknősök mintegy 10%-ának húgyköve van. Ezeket általában rutin vizsgálatok során illetve fizikai vizsgálatok során derülnek ki, mikor az állatokat más problémák miatt hozták el és a gazdájuk nem is tudott róla, hogy a teknősnek köve volt.
A hüllők és a kétéltűek érdekes állatok, sokan szeretik tanulmányozni viselkedésüket. De vajon ajánlott-e együtt tartani őket, vagy jobb, ha külön-külön kísérjük figyelemmel mindennapjaikat?
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.
Nem szabad. Ha egy kutya valamire allergiás, azt ki kell hagyni az étkezéséből. A felsorolt tüneteket okozhatja a csirkeallergia. Érdemes allergiavizsgálatra vinni, utána pedig megbeszélni az állatorvossal az új étrendet és az arra való átállását.
Részvétünk. Valószínűleg orvosi ellátásra lett volna szüksége. A tünetekből ítélve valamilyen seb lehetett rajta, ami elfertőződött, nem lett kezelve. Ilyenkor nagy fájdalmai, kínjai vannak az állatnak, egy idő után már nem is eszik. Ilyenkor mindig azonnal orvoshoz kell fordulni!
Sajnos a legtöbb, boltban kapható jutalomfalat ízfokozókat, szénhidrátokat, adalékanyagokat, tartósítószereket és kevés húst tartalmaznak. Nem csak hogy egészségtelen, de még könnyen el is hízhat, allergiás lehet kutyánk, ha ilyen jutalomfalattal kínáljuk. Próbáljunk természetes dolgokat vásárolni a kutyának, minél magasabb hústartalommal. Ilyen például a szárított nyúlfül, szárított marhafejbőr, szárított marhatüdő, vadlazacbőr rágókák.