2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
Amennyiben azt figyelembe vesszük, hogy a létező közel 400 kutyafajta között több tucatnyi sokkal alkalmasabb is van kezdő, tapasztalatlan kutyás számára, amelyik társállatként, lakásban tartható, - akkor azt mondanám: egyik sem. Igazából az összességében biztosítható tartási körülmény a döntő: én már találkoztam boldogtalan problémás kistestű kutyákkal a többhektáros parkú villában is, és boldog kiegyensúlyozott nagytestűekkel a 9. emeleti panelban is. A választ nem akarom kikerülni, a 4 fölsorolt fajta közül és a Tervueren-re szavazok.
Ilyen típusú hányást sokféle ok előidézhet. Ezek között így vizsgálat nélkül legfeljebb találgatni lehetne, annak viszont semmi értelme nincsen. Próbáljanak keresni egy elérhető állatorvost, vagy ügyeletet, és ne várjanak ezzel sokáig, mert ha szerencsétlenül alakulnak a dolgok, komoly betegség is lehet ebből.
Konrad Lorenz "kalitkás elhülyülés" néven írta le a sokáig ketrecben tartott papagájok röpképtelenné válásának tünetét. Ez esetben viszont sem erről, sem izomsorvadásról nem lehet szó, legalábbis, ha valóban egyik napról a másikra történt a röpképtelenség. Az ilyen gyorsan jelentkező tünet pl. mérgezés, vagy fejsérülés következménye lehet, ezért napi rendszerességgel az idegrendszert erősítendő B-vitamint kellene a madár ivóvizében oldani. Kóros mértékű elhízás is okozhat röpképtelenné válást, bár ez is hosszabb folyamat során szokott bekövetkezni.
Nevelje, tanítsa meg arra, hogy ezt ne tegye ! Ajánljon föl helyette valami mást a kutyának: játék, labdázás, sétálás, figyelem elterelő gyakorlatok, elrágható préselt bőr vagy bikacsök. A kutya ezt unalmában csinálja, mert nincsenek kielégítve a szellemi és fizikai igényei. Ha kölyök kutyáról van szó, (4-8 hónapos) akkor pedig a fogváltás a tünet kiváltó oka!
Gyakori tapasztalat, hogy ha egy állat hirtelen beteg lesz, a gazdik szinte minden esetben azonnal mérgezésre gyanakszanak. Pedig a valóságban ezer más oka is lehet egy ilyen rosszullétnek. Az Önök cicáját is számtalan hatás érhette: sérülés, fertőzés, vagy belső szervi baj. És persze mérgezés is, de ez a lehetőség csak egy a sok között. A leírásból legfeljebb találgatni lehet, konkrétumot nem lehet ebből kihámozni. Mindenképpen állatorvosnak kellene megmutatni, főleg akkor, ha a tünetek továbbra is fennállnak.