2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
Természetesen különbséget tesz majd, mivel azok ismertetőjelei semmiben nem változtak. Amire Ön gondol, az valószínűleg a szexuális dominancia jelensége. Amennyiben megírja e-mail címét, tudok küldeni ez ügyben olvasnivalót, mert sajnos a témában a magyar nyelvű információkból nagyon nagy a hiány.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó hányás, bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Az ivartalanítás után van viselkedés változás, de ez talán nem érinti a játékosságot, de persze nincs rá garancia. Általában nyugodtabbak kiegyensúlyozottabbak lesznek az állatok. A vemhesség szintén okoz viselkedésbeli változásokat, de miután ez is állatonként más és más nem lehet jóslásokba bocsátkozni. Mint állatorvos sokkal komolyabb okokat tudok felsorolni az igen-vagy nem, korábban és később, ellés előtt vagy utóbb, mellett és ellen, és ezek sem minden oldalról egyértelműen, törvényszerűségek. Az én álláspontom minden szempont figyelembevétele után az, hogy a lehető legkorábban , még az első ivarzás előtt történjen meg az ivartalanítás. Így elkerülhető a későbbi emlődaganat, gennyes méhgyulladás, elhízás, magatartási zavar stb.
Az epilepsziának igen változatos megnyilvánulási formái lehetnek. A súlyos, eszméletvesztéssel járó rohamoktól kezdve az alig észrevehetőig. A leírt tünetek alapján akár epilepsziás rohamról is lehet szó. Hasonló tünetek azonban pl. görcsökkel járó betegségek, oxigénhiányos állapot, vércukorszint problémák esetén is előfordulhatnak. A legjobb lenne, ha mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost.
Kérdésére leginkább egy állatorvosi vizsgálat után lehetne választ adni. A tüdőgyulladás mellett akár daganatos megbetegedés is szóba jöhet. Utóbbi sajnos patkányoknál nem ritka.