2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
Üdvözlöm! A kép alapján a teknős eléggé kicsinek tűnik még. Kis korban nagyon nehéz megmondani, de a hímek kisebbek, illetve a haspáncéljuk a hímeknek homorú, hogy a nőstényt párzáskor "meg tudják mászni". A nőstények farka ezen kívül rövidebb, mint a hímeknek. A nőstények kifejletten kb. 15-20 cm. páncél hosszúságúak, ezt 5-6 éves korukban érik el, a hímek maximum 15- 20 cm-re nőnek meg, már 3 évesen ivarérettek a hímek. A hímeknek csúcsosabb, hosszabb az orruk és a mellső lábukon lényegesen hosszabbak a körmeik. A szexáláshoz még várni kéne szerintem, ha nagyobb lesz, akkor lehet pontosan megmondani, hogy milyen ivarú, de a fentiek alapján, már kis korban is lehet következtetni.
Kardiológiai kivizsgálást javasolok, minél hamarabb!!
Kedves Gazdi! Ez valószínű, hogy egy rossz szokás, bár nem megfelelő táplálkozás esetén hiánybetegségek első tünete is lehet. Betegségek közül a férgesség jön szóba a fenti esetben, melynek kockázatát szigorúan betartott, 2-3 havonta elvégzett féreghajtással minimalizálni lehet. A személyi higiéniát is fontos kiemelni! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Lehetnek ezek a tünetek több mindennek az okai, állatorvoshoz kellene vinni, aki vizsgálat után tudja megmondani van- e probléma
Az ivartalanítáés után általában nyugodtabbak, barátságosabbak lesznek az állatok. Ha ez nem a "személyiségéből2 fakad, a műtét sokat fog segíteni. javasolom, hogy mikor a gyerekek játszanak az állattal, mindig legyen felügyelet, hiszen lhet hogy egy korábbi játék során olyat tett vala a gyermek, amit nm szeret, ezért viselkedik így. Üdv