2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
Sajnos ennyi tünet nemelég a diagnózishoz. Az egyszerű gyomorhuruttól a veseelégtelenségig sok minden lehet. Mindenképp vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
- Igen tarthatják, de a pórázt elrágja, - nem véletlenül terjedt el a múlt évezredben a fém láncon/dróton tartott kutyatartás, - amelyrő az utóbbi évtizedekben már tudjuk hogy mennyit ártott ennek az állatfajnak és mennyire értelmetlen. Minek ? Milyen célból ? Miért van az a kutya ott ahol nem tudják számára biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket ? - Az ivartalanítás a szexuális dominanciát csökkenti, a többi dominacia területre nincs hatással, az elmaradt szocializációt, nevelést, ember/kutya kapcsolat és élettér kötődést szintén nem pótolja. - A két megoldás közül egyik sem igazán jó és ideális. - A kutya akkor lenne igazán boldog ha fajnak megfelelő tartási körülményeket tudnának neki biztosítani olyan embertársai akik biztosítják a szükségleteit.
Kedves Gazdi! Nem kell kétségbe esni, csak el kell vinni állatorvoshoz. Ő fog segíteni! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv