2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
A kérdést csak egy alapos kivizsgálás után lehetne megválaszolni. Szükség lehet röntgenre, citológiai mintavételre, esetleg más vizsgálatokra. Ezekhez általában be kell altatni a cicát, ha nem engedi a vizsgálatokat. Javaslom minél hamarabb ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni, mert a késlekedés ronthatja a gyógyulási esélyeket. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
IGEN felnőtt kutyáknál is nagyon sok tanítási és tréning módszer alkalmazható. Azonban vannak a kutyák méretéből, neméből, fajtájából, karakteréből eredő eltérések, különbségek a módszerek hatékonyságát illetően. A talán legfontosabb tényező azonban az, hogy tudni kell módszerek közül a tartási körülményeknek leginkább megfelelőt kiválasztani. Tapasztalataim szerint a könyből olvasott, TV-ben látott, kutyaiskolában hallott, ismerősi/baráti körben terjesztett - tanácsok nem általánosíthatók.
Egeret-bogarat.
Az emberi morális értékitélet szerint normálisnak nem mondható. Szaporodásbiológiailag azonban többszörösen indokolt: - Ez a kutyafajtát az emberi tényésztés annyira a küllem irányába deformálta anatómiailag, hogy a szaporodáshoz, fajfentartáshoz szükséges szervek szinte teljesen működésképtelenek. Ebből eredően az ehez kapcsolódó hormonháztartás - aminek egy részét egyszerűen "anyai ösztön"-nek nevezünk sok egyednél alacsony szinten van, vagy nem működik megfelelően. - Az orvosi beavatkozás vagy a gazdi tapasztalatlansága következtében, ha idegen illatanyag jut a kölyökre, - az anya elpusztítja az utódot, mivel IDEGEN-nek érzékeli. - Ha a beavatkozás során, vagy abból eredően a kölyök kutya nem mutat olyan életjeleket amely az anyakutya értékrendjének megfelel a biztonságos túléléshez, - akkor elpusztítja. Ha jót akarnak a kutyának, Önmaguknak - NE fedeztessék többet a kutyát !!! Az állatorvosmak már most meg kellett volna tudni győzni alapos szakmai, egészségügyi indoklásokkal Önöket egy ivartalanításról !!!
Valamilyen változás, idegen állat, szag, inger van a környezetben.