2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
Először is részvétem a kutyus elvesztése miatt. A feltett kérdésre sajnos így utólag nem lehet válaszolni. Sok olyan kórforma és betegség van, ami ilyen tünetekkel jár. Ha nem történt boncolás, akkor bármi lehetett, és találgatni nem érdemes! Sajnálom.
Nyest. Sok problémát okoznak kártételükkel az autókban, épületekben. Állítólag jól beválik távol tartásukra, ha nagy mennyiségű kutyaszőrt raknak nylonharisnyába és azt elhelyezik a padláson, esetleg autó motorházában olyan helyen, ahol nem gyulladhat meg. Kutyakozmetikákban szívesen adnak kutyaszőrt. Bővebben olvashat a nyestekről itt: A nyestek Pesten Rágcsálók kíméljenek! - védekezés autóban, lakásban a nyestek ellen
Több dolog is okozhatja ezt a duzzanatot: Vérömleny, tályog, daganat. A pontos diagnózist és a szükséges terápiát csak egy szakszerű állatorvosi vizsgálat tudná megállapítani. Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása Házikedvenceink harci sérülései
Az igazi szőrtüszőatka betegség kezelése nem egyszerű dolog! A gyógyuláshoz nem elég 1- 2 injekció, ennel sokkal összetettebb kezelésre van szükség ! Tabletta erre pedig nincs. Nagyon fontos a kiegészítő antibiotikumos kezelés, az atkaölő gyógyszeres fürdetés (akár többször is) és az immunállapot javítása. Azt javaslom forduljon másik állatorvoshoz, mert e nélkül nem nagyon lesz eredmény. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?
A tünetet okozhatja rándulás, vagy köszvény is. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat adhat.