2271. Patkány-étrend és különlegességek
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
Ha hörcsögöt szeretnél házi kedvencként tartani, nem árt, ha néhány dolognak tudatában vagy ezekkel a kis rágcsálókkal kapcsolatban. Nem mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt a leendő gazdi, mint ahogy az sem, hogy hány hörcsögöt szeretnél tartani.
A macskák természetes velejárója a kaparás. A szabadban a macskáknak van min kiélniük a kaparási ösztönüket, de egy házicica nehezebben boldogul, főleg ha nem biztosítasz kaparófát a számára.
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
A nyuszi nagyon szeret játszani, és ösztönösen ás, kapar, rágcsál. Ha szeretnéd elégedettnek látni kedvencedet, de nem szeretnéd, hogy kárt tegyen magában, és szétszedje a lakást, érdemes néhány dolgot szem előtt tartani.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőző betegségekközül a babéziózis már kijött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kiskutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.
Annak ellenére, hogy 10-12 hónapos kor előtt nem ajánlott párba állítani a hullámospapagájt, 8 hónapos kora körül már ivarképessé válik. Ha nincs egyéb "tünet", akkor a madárka a költési idény közeledtét jelzi a magok visszaöklendezésével.
Kedves Kérdező! Rossz hírem van, sajnos: a képen látható madárka gyönyörű kisfiú. Legalábbis erre vall az orrocskáján látható lilás árnyalat, ami az első képen nagyon jól kivehető. De azért szeresse - még ha tojáskákat nem is fog tojni soha! :-(( Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
Kedves Janóka ! Miért akarja Ön megakadályozni, hogy hulljon a madárkájának a tolla? Nem írja, hogy milyen papagáj - de ha netán hullámos, akkor az teljesen normális dolog, hogy gyakorlatilag egész évben vedlik, hol jobban, hol kevésbé. Szerencsés esetben egyáltalán - de ez általában nem tart túl sokáig. Bizony, a hullámos gazfickók elengedhetetlen tartozéka a porszívó. :-)) Ha netán nem erről van szó, hanem a madár esetleg kopaszodik, akkor feltétlenül keressen fel vele madárspecialista állatorvost (egzotikus állatok szakorvosa) . Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
NE akarja a 6-7 hetes kutyát a kinti létre szoktatni ! Majd szoktassa a 2-4 hónapos kutyát ! 8 hetes kortól, - az időarányos oltások meglétével, - normál higénikus és tiszta környezetben nyugodtan elkezdheti az első lépéseket a sátáltatás, szobatisztaságra szoktatás területén.