2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
Nem tudom, időszerű-e még a válaszom (internetes módon ilyen kérdéseket nem igazán célszerű feltenni, mert a válasz megérkezéséig már akár időszerűségét is vesztheti a probléma), de csak azt tudom mondani, hogy ezzel a gonddal ebben az alomban már közel sem biztos, hogy eredményt lehet elérni. A születés utáni napokban történő váratlan kölyökelhullások hátterében legtöbbször olyan okok állnak, ami még a születés előtti időre vezethető vissza. Lehet fejlődési rendelllenesség, vagy például az anyakutya herpeszvírusos fertőzöttsége, stb... Célszerű mindenképen állatorvosi segítséget igénybe venni. A még meglévő kölykök érdekében is, és a későbbi újabb fedeztetés előtt is.
Ezt a problémát okozhatja egyszerű esetben parazitózis (férgesség). Ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang).
Nem kell őket szétválasztani, nyugodtan együtt maradhatnak, csak sokat kell velük foglalkozni, egyszerre, és külön-külön is. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu