2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
A párban, kedvencként tartott hullámosok fele sem kezd el költeni,szaporodni. Amennyiben a megfelelően táplált házikedvencek mégis családalapításba fognának, akkor többet árthat nekik, ha ezt gátolni igyekszik, mintha hagyja, hogy a dolgok a maguk természetes rendjében lezajlanának. A legegyszerűbb, amit a költés akadályozásra tehet, hogy nem tesz a madaraknak odút, táplálásukkor kerüli a nagy mennyiségű zöld és lágyeleség etetését. A hullámosok költési kedvét elsősorban a fehérje és vitamindús takarmány, a szomszéd párok látványa (eredendően kolóniás madarak lévén) és az odú felhelyezése hozza meg.
A madarakat lehetőség szerint tenyésztőtől érdemes venni, mivel így kevesebb fertőzési veszélynek van kitéve, mint a viszonteladók kalitkáiban található papagájok, kedvezőbb az ára, a tenyésztő jobban ismeri a madarait, így könnyebben kiválasztja az adott célnak megfelelőbb madarat. Más habitusú madárka ideális kedvencnek, míg megint más tenyészmadárnak. Miként az élet más egyéb területein területén különböző emberek tevékenykednek, így nem lehet általánosítani arra sem, hogy milyenek a tenyésztők. Szép, egészséges fiókát lehet kapni "főállású" madártenyésztőtől és egyetlen párral rendelkező "hobbitartótól" is. Ez elsősorban nem annak függvénye, hogy valaki koszorús mestertenyésztő-e, fontosabb, hogy lelkiismeretes állattartó, korrekt eladó legyen.
Oka sokféle probléma, betegség lehet. Pl. allergia, hormonális eredet, parazitás megbetegedések. Azt tudom csak javasolni, hogy keressen fel egy állatorvost, mert házilag szerintem megoldani nem lehet. Dr Fekete Richard
A kint tartott macskáknak általában 3-4 kölykük van, de nem ritka azért a 6 vagy afölötti alomszám, láttunk már nyolcas almokat is.
A fényképek felbontása nem elegendő a biztos ivarfelismerésre a viaszbőr színe alapján. Alkat szerint a lila, vagy lila-fahéj madárka hímnek tűnik a sárga akár tojó is lehet. Nem tartom valószínűnek a januári kelést, inkább május környékén születhettek. De ismétlem, a fényképek gyenge minősége miatt , mindezt nem lehet biztosan állítani. Képeket küldhet levelezőcímemre is: madarkert@invitel.hu