2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
Mindenképpen fejje a másik tőgyet, különben süket marad , vagy kevés tejet fog adni. Természetes tisztulás, nem kell aggódni. Üdvözlettel: Dr. S. R.
Valóban lehet tartani attól, hogy az a macska ami megszokta a békés kutyákat, óvatlanul bemegy a másik kennelbe, és áldozatul esik. Annak a valószínűsége, hogy a szobában tartott ivartalanított macska később elkóborol, kicsi.
Házilagosan nagyon nehéz ezen a problémán segíteni, talán jobb lenne nem próbálkozni vele, hanem elvinni szakemberhez. Magyarul, javaslom, keressenek fel az állatkával egy állatorvost!
A halál okát valóban csak a boncolással lehetne megmondani, de valószínűleg sok baja lehetett: gerincmeszesedés, daganat, esetleg áttétek is, és nem kizárt emellett pl. babesiosis sem. A szemelszíneződést feltehetően az életfunkciók megszűnése okozta.
Üdvözlöm! Feltétlenül forduljanak állatorvoshoz, mert a fenti tünetek akár súlyos betegséget is jelenthetnek. A háttérben szív és érrendszeri (pl. szívritmus zavar) , idegrendszeri (pl. epilepszia) vagy egyéb (pl. myasthenia gravis) rendellenességek is állhatnak.