2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
Kedves állatbarát, ajánljuk stíves figyelmedbe a következő cikket.
Azzal kezdem, hogy alkoholos oldatot nem használnék fülbe. Arról ír, hogy mindenféle labor vizsgálatot csináltak. De nem találok arra való utalást, hogy fültampon vizsgálatot (tenyésztés, rezisztencia vizsgálat, parazitológia) végeztek volna. Mert mindenekelőtt erre lenne szükség. Az a gyanúm, hogy ennek eredménye nem lenne negatív... E vizsgálat eredményétől függően célzott kezelést kell végezni. Amennyiben a fenti vizsgálat se vezetne eredményre, akkor jöhet szóba pl. az allergia vizsgálat vérből (a szokásos vérvizsgálatok erre nem terjednek ki). A lényeg, hogy tovább kell keresni a betegség kiváltó okát, mert csak oki kezelés vezethet eredményre. A megalapozatlan "tanácsok" alapján végzett kezelések gyakran többet ártanak, mint használnak.
Pl. Fagyás. De meg kellene mutatni szakembernek személyesen.
Tisztelt Kérdező! Igen, idős korban a spermiumok érése és termelődése leállhat, de a nemzőképtelenség hátterében gyakran szervi ok áll. Ha ilyen probléma jelentkezik, egy alapos kivizsgálás indokolt.
Ha valóban ilyen rossz az állapota, miért nem hívják ki azt a kollégát, aki elkezdte a kezelést?! Nem túl szerencsés óránként másik állatorvost hívni, egy súlyosan sérült állathoz, illetve kérdezzék meg a kollégát, a legközelebbi állatkórház lehetőségéről és szükségességéről.