2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
A köldöksérvek esetén a hasfali nyílás méretétől függ és nem a kidudorodó rész méretétől, hogy "elmúlik"-e vagy sem. Ha nem, általában 3 hónapos korban javasolt a műtét. Sérves kutyát tilos vemhesíteni (nem az öröklés miatt, hanem a kizáródás veszélye miatt)!
Az, amit leírt, erősen sejtés vagy tippelés jellegű vélemény, ill. gyanú. Ahhoz azonban, hogy pontosan ehessen tudni, mi az igazság, mindenképpen alaposan meg kell vizsgáltatni a kutyájukat és a szemét is. Ehhez elengedhetetlen a jól felszerelt rendelőbe való eljuttatása. Úgyhogy, én mindenképpen azt ajánlom, tegyék ezt meg minél előbb!
Az első napon tapasztalt szelídség, valószínűleg az új helyre való költözés miatti sokknak volt köszönhető. Ha kézzelnevelt a madárka, akkor rövidesen várható, hogy megszokva a helyét és új gazdáját, ismét szelíd legyen. Ha a madárszülők nevelték fel, úgy több hétig, esetleg hónapokig is eltart mire kézszelíd lesz. Sok múlik az új gazdi türelmén is. Nem szabad "rátukmálni" magát a papagájra. Elsősorban eleséggel, csemegékkel lehet a bizalmát kiérdemelni. Röptetni, már csak akkor érdemes, ha "belakta" a környezetét és legalább annyira szelíd, hogy kézre, vagy egy felé tartott rúd végére önként felül.
A kutyának az őse a farkas, és nem fordítva, - ezért származástanilag és biológiailag nincs értelme a kérdésének. A kutya : gerincesek törzsébe (Vertebrata) emlősök osztályába (Mammalia) felsőbbrendűek alosztályába (Placentalia) ragadozók rendjébe (Carnivora) hasadt ajkúak alrendjébe (Fisspedia) kutyafélék családjába (Canidae) farkasok nemébe (Canis) kutya fajába (Canis familiaris) tartozó állat !
A tapasztalt tünetek hátterében sokféle ok állhat, de a rendelkezésre álló információk alapján ezt nem lehet így eldönteni. Nekem az a gyanúm, hogy nem a salátától lehet ez a baj hanem valami más miatt. Mindenképpen azt javasolnám, hogy mutassák meg a kis állatot hozzáértő állatorvosnak!