2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Nem ez a cinke kedvence, sőt lehet, hogy meg sem eszi. A legjobb számára faggyú és mag keverékéből álló cinkegolyó etetőanyag gombóc, amelyet a nagyobb városokban ma már gond nélkül beszerezhető. Alternatív megoldás persze van, ha nincs cinkegolyó. A bőrös kacsa- és libaháj, a faggyú olcsó alternatív megoldás, melyből egy ökölnyi csomó néhány száz forintos áron akár egész télen kiszolgálja a madarak igényét. Ha néhány órán keresztül szobahőmérsékleten tartjuk vagy meleg vízbe tessük, kellően képlékennyé válik ahhoz, hogy némi napraforgóba és aprómag keverékbe forgatva még vonzóbbá tegyük a madarak számára.A cinkegolyóhoz hasonlóan ennek az eleségnek is megvan az a logisztikai hátránya, hogy nem mindenhol kapható, nem található meg minden családi otthon hűtőszekrényében.Vaj, margarin és Camembert típusú lágy sajtot a legkisebb falusi boltban is árusítanak, ezért bárhol, bármikor pótolhatja a nem mindenhol hozzáférhető cinkegolyót. A vaj kis tégláját etető vagy odú tetejére, ablakpárkányra, erkélykorlátra úgy rögzíthetjük legegyszerűbben, ha gyertyával vagy öngyújtóval megolvasztott alját néhány másodpercig erősen a felülethez nyomjuk. A "kötés" akkor lesz igazán erős, ha a műveletet fagyos hidegben végezzük.
Idegrendszeri betegségre gyanakodnék, melynek tünete lehet a koordinációs képesség csökkenése (esetlen mozdulatok) és a remegés. A probléma kezelhető, el kellene vinni állatorvoshoz.
Igen, van. Igen vissza lehet, (de erre nem az Apukája a legalkalmasabb !)
A kannibalizmus okai A legtöbb kisállatnál, mint például a hörcsögnél a fajtársak megevésének legfőbb oka a víz- és élelemhiány. Ha a lakótér kicsi, vagy ha életképtelen utódok születnek. Ezek elfogyasztásával a nőstény újra termékennyé válik. Kiváltó okok még: A hangos, zajos környezet A zsúfoltság Az újszülött egyedek kézbevétele (főleg, ha azok fiatalabbak két hétnél) tovább részletek a cikkben: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/kannibalizmus-ragcsalo-horcsog/1590/
Valószínüleg alllergiás a hatóanyagra, mossa le samponos vízzel, tájékoztassa állatorvosát, vigye el hozzá az állatot, esetleg szükség lehet egyéb kezelésre is. Üdv