2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Kedves Gazdi! Mielőtt a kutya teljesen lerobbanna, jó lenne a házi barkácsolás helyett szakemberre bízni a diagnózis kialakítását és a kezelést. A hormonális háttér a valószínű, amit laboratóriumi vizsgálatokkal lehet megállapítani. Az orvostudomány nagyon komplex dolog(nem vélelenül kell élethosszig tanulni), ezért nem szabad laikus kísérleteket folytatni élőlényeken. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Olvass tovább! Így ápold a kutya szőrét!
Kedves Johanna! Ez attól függ. Ha elég nagy az első emeleti lakás, megoldható a többszöri séta stb., akkor inkább az, ha nem/vagy találnak olyan helyet/családot, akikkel jól kijön, akkor inkább a kertes ház. Szerintem. :)
Kedves Dávid! A féreghajtást 2 hetes ismétlésekkel addig kell folytatni (általában 2-3 alkalom elég), amíg a bélsara nem lesz féregmentes, utána 1/4 évente javasolt adni. Az Ön által említettnél vannak szélesebb spektrumúak, én inkább azokat javasolnám. Masszív férgességnél előfordulhat, hogy a férgek a bélmozgással ellentétesen mozogva a gyomorba jutnak, amit a kutyus kihány. De ez is általában féreghajtással orvosolható (amit a kollégák is végeztek). A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel >> Kötelező védőoltás és féregtelenítés >> A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?
A hányás a bélrendszer kóros szájüreg fellé irányuló mozgása során a gyomortartalom külvilágra kerülése. A gyomortartalom vagy hányadék leggyekrabban sárga habos váladék lehet. Miután a kutya tegnap óta csak fekszik, a legjobb, amit tehetnek, hogy azonnal állatorvoshoz viszik.
Nem ismerem. Az állatorvosoknál és patikákban kapható készítmények viszont biztosan jók.