2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Jó napot! HA nincsen nagy méretkülönbség, akkor lehet!
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?
A hullámos papagájok, amennyiben röpdében vannak tartva (ami elsősorban a mozgáslehetőség miatt szempont) és ott alkalmazkodnak az évszakok változásához. -5C fokot gond nélkül viselnek, de valószínűleg túlélnék a tartós -10C fok alatti hőmérsékletet is, ha élelemhez és ivóvízhez jutnak. Bár madárparkunkban az ausztrál magevő papagájok is fagymentes helyen vannak, mivel komfortérzetüknek jobban megfelel, de a külső röpdékben szívesen kimennek akkor is, ha kint hó van. Fűtött, klimatizált lakásban a kalitkában tartott papagájok vedlési ciklusa felborul, így nem alakul ki az átteleléshez szükséges aljtollazat, de, ha nincs drasztikus hőmérséklet ingadozás, akkor egy fokozatosan csökkenő lakótér hőmérséklet mellett, fagymentes helyen kitelelnek. Vagyis, ha a nyári időszak után nem kezdenek egy lakásban fűteni, ahhoz a madarak gond nélkül alkalmazkodnak. A tenyésztett díszmadarakra már nem szabad vadállatként tekinteni, amelyek élőhelyükön trópusi éghajlaton élnek. A tenyésztett madarak már az európai klímához alkalmazkodva sok esetben az endemikus fajokkal megegyező időjárási szélsőségeket is elviselnek. Papagájok teleltetése: láttál már hóban játszó papagájt?
Kedves Kérdező! Nem tudok mást válaszolni, mint azt, hogy néha a szteroidokra is (nagy) szükség van egyes kórképek kezelésében. Tudomásul kell(ene) venni, hogy ha nem lennének a szteroidok, sokféle betegség nem lenne eredményesen kezelhető! Ha a beteg állapota azt indokolja, akkor bizony ezt a "fegyvert" is be kell vetni! És itt nem arról van szó, amikor a szteroid kezelést egy sor más betegségnél feleslegesen alkalmazzák! Szóval, szerintem ne ódzkodjon ettől, az Ön félelmétől a kutyája élete függhet! Tudj meg többet a babéziózisról >> Ezek a kullancs okozta babáziózis tünetei kutyáknál
Valószínűleg valamilyen tenyésztett macskafajta van a vérvonalban, amelyiknek ilyen színváltozata volt, és a cicánál ez öröklődött. A végleges szín gyakran csak 1 éves kor után alakul ki. Aggodalomra nincs ok.