2336. Biztonságos kutyasétáltatás: 7 dolog, amire figyelj!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
Amikor az eutanáziára kerül a sor, vagyis, hogy a szeretett kutyánkat elaltassuk, akkor figyelembe kell vennünk az állat állapotát, a kutya-gazda kapcsolat milyenségét és a gazdi szükségleteit.
A swimmer puppy szindrómában szenvedő kiskutya hátsó lábai a teknősök hátsó végtagjaihoz hasonlóan csatlakoznak a csípőizülethez. A kiskutya emiatt úgy mozog, mint a vízben úszkáló teknős, innen ered az elnevezés.
Berakja a mosógépet, bepakol a hűtőbe, és kidobja a szemetet. Ilyen az ideális kutya!
Kedves Kristóf! Optimális esetben a kismacskáknak jó, ha 10-12 hetes korukig is az anyjuk mellett maradnak, de általában 8-10 hetes korukban szoktak az új gazdihoz kerülni. Ennyi időre van szükségük ahhoz, hogy egészségesen fejlődjenek és szocializálódjanak.
Keltetni leginkább keltetőgépben lehet, bár a célnak megfelelhet egy állandó hőmérsékletű termosztát is. A legtöbb madártojás 37.8C fok körüli hőmérsékleten kel. De a keltetés ennél összetettebb munkafolyamat tojásforgatással páratartalom beállítással, stb. Mivel nem lehet tudni milyen madár tojásáról is van szó, így a "kicsi" tojásból talán veréb méretű madár tojására következtethetek, a kelési idő 12-14 nap körüli lehet. Már amennyiben megtermékenyített a tojás, nem kezdődött meg benne az embrió fejlődése és nem szakadt el a leeséskor az un. jégzsinór. A kikelt fióka nevelése sem túl egyszerű feladat, de nem lehetetlen például apró lisztkukaccal és némi probiotikumos ivóvízzel.
Nem igaz, hogy nem ivartalanítható. Ivartalanítható, sőt, ha szükséges (a húgycső teljes elzáródása vagy komoly vizelési nehézség miatt), egy összetett műtét (urethrostomia) részeként a teljes péniszt is el kell távolítani és a húgycsövet lerövidíteni (gyakorlatilag "lánycica" lesz belőle...).
A fotók alapján vannak tippjeim (azok között vannak az Ön által említettek is), de ehhez mindenképpen meg kell vizsgálni a cicát. A fő kérdés, hogy ezt a "fehéret" üríti vagy a végbélhez csatlakozik. Ha üríti, akkor lehet féreg, táplálék (emészthetetlen), idegentest-darab, ha nem, akkor az vizsgálattal (ami altatásban történik) általában megállapítható...
A cica életkorát alapul véve a legeslegeslegvalószínűbb az, hogy valamilyen fejlődési rendellenessége, hibája van az agyában, és ez okozza már ilyen fiatalon a tüneteket. Ezen túl semmi bíztatót nem lehet mondani. A szóba jöhető betegségek felsorolásának pedig semmi értelme nincsen, egy kb. 3-4 hetes kiscicánál ezek legtöbbjéhez ugyanis még nem volt elég idő, hogy kialakuljanak. Kezeltessék, amíg tudják, amíg látják értelmét, de sok jóra ne számítsanak. Ebből az állatkából valószínűleg nem lesz soha egészséges macska.