2336. Biztonságos kutyasétáltatás: 7 dolog, amire figyelj!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
Amikor az eutanáziára kerül a sor, vagyis, hogy a szeretett kutyánkat elaltassuk, akkor figyelembe kell vennünk az állat állapotát, a kutya-gazda kapcsolat milyenségét és a gazdi szükségleteit.
A swimmer puppy szindrómában szenvedő kiskutya hátsó lábai a teknősök hátsó végtagjaihoz hasonlóan csatlakoznak a csípőizülethez. A kiskutya emiatt úgy mozog, mint a vízben úszkáló teknős, innen ered az elnevezés.
Berakja a mosógépet, bepakol a hűtőbe, és kidobja a szemetet. Ilyen az ideális kutya!
Valószínű, hogy toklász ment a lábába. Ezért csak azt tanácsolhatom, hogy sürgősen vigye állatorvoshoz.
A hormonális rendszer egyedfejlődése során "serdülőkorú" kutyákban is gyakran figyelhetünk meg fokozott szomjúságot. A vér glükózszintjének ellenőrzését és homeopata állatorvos felkeresését javaslom.
A kínai paradicsomhalak elég hosszú életű, falánk díszhalak. Akár 10 évig is elélhetnek, bár ez ritka.
Ha nekem lenne törpehörim, én biztonságosan elkerítenék neki egy területet a lakásban és oda tenném ki futkározni, felügyelet mellett. Az ilyen és ehhez hasonló mesterséges "futtató-gépek" szerintem természettávoliak és egy kis állatnak sem hiszem, hogy az a jó, ha küzd egy műanyag gömbbe zárva.
Nehéz lenne pontosan meghatározni, hogy mennyi az alvásigénye egy 9 hete shih-tzunak. Az biztos, hogy az éjszakát nyugodtan átalusszák, nappal viszont nagyon aktívak tudnak lenni, megállás nélkül játszanak, rohangálnak, de ha elfáradnak "ledőlnek" aludni egyet. Ilyenkor mindenképpen nyugton kell hagyni őket, hogy pihenhessenek. A lényeg, hogy egy kiskutya megfelelő "önszabályzó" rendszerrel rendelkezik, ami az alvást illeti és erre kell tekintettel lennünk!