2361. Miből látszik, hogy a halak betegek?
Ha megtanulod, hogyan vedd észre a gyakori halbetegségeket, akár halaid életét is megmentheti. A legfőbb betegségek és orvoslásuk módja röviden.
Ha megtanulod, hogyan vedd észre a gyakori halbetegségeket, akár halaid életét is megmentheti. A legfőbb betegségek és orvoslásuk módja röviden.
A madarak gyakran nekiröpülnek az ablaknak. Ez komoly sérüléseket, akár halált is okozhat. Tanuld meg te is, hogyan küszöbölheted ki ezt a problémát!
A kiskutya szindróma (Small Dog Syndrome SDS) akkor fordul elő, mikor egy kistermetű kutyafajta falkavezérnek vagy a család főnökének képzeli magát és eszerint viselkedik.
Nagyvárosi luxushotelbe, tengerparti üdülőbe vagy vidéki motelbe készülsz nyaralni, de nem akarsz elszakadni kutyádtól? Nem is kell, csak tarts be néhány illemszabályt!
Ha két felnőtt páratlan bohóchalat teszel egy sósvizű akváriumba, azok halálra verhetik egymást. De a bohóchal párosítása azért még lehetséges. Most megtudhatod, hogyan.
Nem! A tinktúrában lévő alkohol nagyon rövid idő alatt tönkre tenné a májat, ami mentehetetlenül elhullást jelent. B vitamin utánpótlásra egy változatosan táplált madárnak nincs szüksége, ha mégis vitaminhiány lép fel, használja az erre a célra kifejlesztett készítményeket. Sebfertőtlenítésre inkább Betadin jódos oldatot javaslok.
Az egyedül maradás alkalmával a baleset a szeparációs félelem hatására kialakuló stressz hatása miatt történik meg. Egyéb vonatkozásban ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Rágófának inkább keményfát választanék.
Az attól függ, mennyi idősek. Ivarérettségüket 28-46 napos korukban érik el, de csak a 6-7 hetes állatok vehetők tenyésztésbe. A nőstények ivarzási időszaka 3-6 napig tart. Ebből azonban mindössze 12-18 óra az, amikor tényleges párzási hajlandóságot mutatnak. Sikeres párzás és termékenyülés után a vemhességi idő 18-24 napig tart. Azok a nőstények, amelyek először fialnak, néhány nappal rövidebb ideig szoptatnak, mint az idősebbek. A legtöbb tejük a 10. napon van, ami aztán a 28. napig fokozatosan elapad. Az utódok száma 1-21 között ingadozik, leggyakoribb a 9-15 közötti kisegér.
A zöldes elszíneződés hátterében több dolog is állhat, alapos kivizsgálásra lenne szükség. A maradékkal való etetést nem javaslom. Keressenek fel mielőbb egy állatorvost!