2361. Miből látszik, hogy a halak betegek?
Ha megtanulod, hogyan vedd észre a gyakori halbetegségeket, akár halaid életét is megmentheti. A legfőbb betegségek és orvoslásuk módja röviden.
Ha megtanulod, hogyan vedd észre a gyakori halbetegségeket, akár halaid életét is megmentheti. A legfőbb betegségek és orvoslásuk módja röviden.
A madarak gyakran nekiröpülnek az ablaknak. Ez komoly sérüléseket, akár halált is okozhat. Tanuld meg te is, hogyan küszöbölheted ki ezt a problémát!
A kiskutya szindróma (Small Dog Syndrome SDS) akkor fordul elő, mikor egy kistermetű kutyafajta falkavezérnek vagy a család főnökének képzeli magát és eszerint viselkedik.
Nagyvárosi luxushotelbe, tengerparti üdülőbe vagy vidéki motelbe készülsz nyaralni, de nem akarsz elszakadni kutyádtól? Nem is kell, csak tarts be néhány illemszabályt!
Ha két felnőtt páratlan bohóchalat teszel egy sósvizű akváriumba, azok halálra verhetik egymást. De a bohóchal párosítása azért még lehetséges. Most megtudhatod, hogyan.
A páncélpuhulást legjobb megelőzni megfelelő étrenddel: a teknős táplálékának kb. 90%-át alkossák lágyszárúak (pl. pitypang, lóhere), ezeknek nagyon magas a kalciumtartalma. Mivel már kialakult a páncélpuhulás, ilyenkor már nehezebben kezelhető, a teknőst mindenképpen állatorvoshoz kell vinni! Kalcium és D-vitamin injekciót fog kapni. Az UV-lámpáról megoszlanak a vélemények, mindenesetre érdemes vagy naponta napoztatni vagy UV-lámpát használni.
Több kérdést tett fel, lássuk sorjában: a macskák egy része, különösen a hosszú szőrűek (így a perzsa főleg) hajlamos a lenyalt szőrt rendszeresen visszaöklendezni, visszahányni. Ez egy olyan folyamat, amit nem lehet megakadályozni és jobb is, ha kijön a cicából. Lehet azonban olyan speciális száraztápokat kapni, amelyekben van szőroldó adalék, és lehet adni szőroldó pasztákat is. Ezek rendszeres használata sokat segíthet a helyzeten. Sok macska kifejezetten válogatós, ha megszokott egyféle ennivalót, nem szívesen eszik meg mást. Nem kell erőltetni, a száraztápok, ha elég vizet ihat hozzá, alkalmasak a teljesértékű etetésre. Az oltások konkrét árát ott kell megkérdezni, ahol be akarja oltatni, mert ebben nagy eltérések lehetnek. Ugyanez a helyzet a kivizsgálás árával is, bár szerintem erre nem nagyon van szükség.
Jobb lenne a madarakra hagyni, hogy eljussanak a sikeres költésig. A keltetéshez, kézzelneveléshez beruházás (keltetőgép, táp) szükséges, és nem ártana némi tapasztalat sem. A tojásrakást követően ne adjanak a hullámospárnak sem lágy-, sem zöldeleséget, mivel ezek újabb tojásrakásra késztethetik. A kelés előtt pár nappal lehet kevés lágyeleséggel felkészíteni őket a fióka nevelésre.
Mint említette, a tünetek hátterében akár cukorbetegség is lehet, de persze más is (pl. gennyes méhgyulladás). Mielőbb ki kellene deríteni, mi van a háttérben, mert az állat élete is veszélyben foroghat. Erre a legjobb megoldás, ha sürgősen felkeresik a kezelő állatorvosukat!
Egyévesen a kutya elvileg már ivarérett. A herék "működédét" spermavizsgálattal lehet elbírálni. Ezügyben keresse fel állatorvosát.