2366. A madár gondozása nyáron
A meleg nyári napokon nem csak a saját védelmünkre kell gondolnunk, hanem a madár egészségére is. Néhány óvintézkedéssel kedvencednek sem jelent majd gondot a forró hónapok átvészelése.
A meleg nyári napokon nem csak a saját védelmünkre kell gondolnunk, hanem a madár egészségére is. Néhány óvintézkedéssel kedvencednek sem jelent majd gondot a forró hónapok átvészelése.
Ha egy mutatós halra vágysz, akkor kígyófejű angolna (tropusi-akvariumban-elo-halfajok-profilja-az-angolnaszeru-kigyofeju-hal) pont neked való. Olvasd el a következő cikket, hogy mégtöbbet megtudj erről a halfajtáról!
Az elefántcickány rendkívül furcsa megjelenésű kisemlős. Mindössze két-három évig él, este, szürkületkor aktív. Nem csoportban él, hanem monogám életmódot folytat, társa mellett érzi jól magát.
Ha már van egy berendezett édesvízi trópusi akváriumod és a trópusi halaid is benne vannak meg kell tanulnod, hogy hogyan és mivel etesd őket!
Egy barangolás az erdőben, vagy várakozás az üzlet előtt? Laza, sportkedvelő ember vagy, esetleg inkább elegáns és kimért? Ízlések és pofonok. Az uszkár minden stílusú gazdihoz jól alkalmazkodik.
Kedves Tamás! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
Kedves Érdeklődő, nem valószínű, hogy perzsa, mert azoknak tömzsibb, kissé "benyomott" fejük van, de nem is fajtatiszta török angóra, mert annak hosszúkásabb. Szerintem neki van egy kis szibériai macska beütése, előfordulhat, hogy nem fajtatiszta, de gyönyörű :)
Kedves Gazdi! Számtalan oka lehet a bélhurutnak (pl. táplálkozási rendellenességek (sok tej, tészta, nyers hús), bakteriális/parazitás fertőzések, eseteg egyéb problémák), amit csak székletvizsgálattal és részletes klinikai vizsgálattal lehet kideríteni és gyorsan meggyógyítani. Addig is, amíg eljut az orvoshoz, pépesítsen össze nyers csirkenyakat, adjon azt a macskának. Tényleg törje pépesre! Cicájának minőségi macskatápot ajánlunk (IAMS, Hill's, Royal Canin), olyat, ami lehetőség szerint nem tartalmaz szóját. Ha erre nincs lehetőség, etessen csontozott főtt húst.
Kedves Anikó! A kutyusnak szükséde lenne egy részletes gasztroenterológiai kivizsgálásra (vérvizsgálat, bélsárvizsgálat, emésztési vizsgálatok, ultrahang, esetleg röntgen stb.), mert valószínűleg valami idült gyomor-bélbetegség van a háttérben (pl. IBD, SIBO, EPI stb.). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Idegrendszeri tünetet számos dolog okozhat, többek közt vírus, nehézfém mérgezés, vitaminhiány is. A baromfi ivóvizébe adagolt "B" vitamin kiegészítés esetleg javíthat a helyzeten. Pontos diagnózishoz állatorvos felkeresése, röntgen és egyéb vizsgálatok szükségesek.