2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
Azonnal vigye állatorvoshoz!
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Az öklendezés a torokban a varangy mérge által okozott helyi nyálkahártya irritáció - és az így kialakult gyulladás miatt alakult ki. Gyulladásgátló és hányáscsillapító hatású gyógyszerekkel gyorsítani lehet a gyógyulást a már felírtak mellett.
Ilyen prámium táp mellé nem kell mást adni, az adag növelésével elérhető a kondíció jvulása, de ehhez azért idő kell. Egyik napról a másikra azért ne várja a hízását, ehhez több hét is szükséges.
Üdvözlöm, Kéne látni ezeket a fehér kis állatkákat, valóban paraziták e, amennyiben igen, akkor például egy frontline-spray-es kezeléssel kiirthatók... A rovarirtókkal egyébként vigyázni kell némelyik toxikus hüllőkre. -Éva