2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
Üdvözlöm! Helyileg merre laknak? Mindenképp kéne neki s.o.s doki. Sajnos egy sima kutya macskás állatorvos nem fog tudni vele mit kezdeni,mindenképp hörcsöghöz értő orvos kell. Van egy fbos csoport Hörcsög imádók :) néven. Jelentkezzen oda és ott eltudjuk küldeni a listát vagy hörcsögmentés email címére ha írna. horcsogmentes@gmail.com Sajnos nemtudok innen tanácsot adni, mert bármi lehet vele. Mindenképp figyeljék a súlyát. Ezt hetente amúgy is mérni kell, mert itt derül ki elsőnek ha gond van. Széklete van? Pisil rendesen? Milyen ragasztóba esett?
Ügyvéd által megírt levél jó megoldás lehet, de előtte keressék meg ajánlott levélben is akár, hátha komolyan veszi.
Üdvözlöm! Mindenképp kellene egy megfelelő állatorvos neki, aki hörcsög szakos. Horcsoginfo.hu weboldalon fent vannak a horcsogszakos orvosok. Kamillával semmiképp se kezeld kérlek, mert szárítja a szemet. Langyos melegvíz elég neki. Fresibe lehet kapni a real nature tápot. Azt pépesítve lehet neki adni addig. Mindenképp megkéne nézetni a fogait, nincs e túlnőve és fontos vágni tilos csak bódításban csiszolni. A lényeg mindenképp egy hozzáértő orvoshoz kellene elvinni aki megvizsgálja és gyógyszert ír fel neki
Alapos vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. A belső sérülésekre utaló tünetek nem feltétlenül jelentkeznek a székleten, ami csupán azt jelzi, hogy az emésztése feltehetőleg rendben van. Állatorvos felkeresése mindenképp javallott.
Egy kis vérömleny az esztétikai hibán kívül semmit nem fog okozni, legyen nyugodt.