2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
A patkány vizelete akkor lesz nagyon büdös, ha táplálékában túl sok a fehérje, vagy túl sok a friss zöldség és gyümölcs. A patkány ételébe lehet Yukka kivonatot tartalmazó táplálékkiegészítőt keverni, ez valamennyire semlegesíti a vizelet szagát. Továbbá az is segít, ha faforgács helyett szalma pellet almot használsz.
Ha jól számoltam 7 évesen fogadták örökbe a kis kutyát és 6 hónappal a befogadás után jelentkeztek a tünetek.A fagyizás, vagyis a nyelv öltögetése automatizmus formájában , valóban lehet epilepsziás tünet, de gyakori hogy pozitív vagy negatív stresszélményt követően akaratlagosan öltögeti a nyelvét a kutya, ekkor a szorongásos kórképek kategóriájába tartozó tünetcsoportról van szó. A leírásuk alapján alapvetően egy szorongásos habitusú kutyáról van szó, kivizsgálás nélkül egyértelműen nem dönthető el hogy , valóban azért szorong mert rosszul bánt vele az előző tulajdonos, vagy a meglévő epilepszia betegséghez társúló neurózisról van szó..Ami egyértelműen az epilepszia mellett szól, hogy a fagyizás spontán is generálódik pihenési szakban is, amely a valódi epilepszia betegség egyik kritériuma. Az epilepszia a gyakran társul szorongásos tünetekkel, sok estben évekkel megelőzheti a valódi rohamok jelentkezését. Mindkét esetben nagyon jó készítmények állnak a rendelkezésünkre, hogy a tünetek megszűnjenek, de EEG vizsgálat készítése ilyen esetekben elengedhetetlen az optimális gyógyszerválasztáshoz.
Valószínűleg, azért "csipog", mert önt akarja a közelébe tudni és megjelenésekor, azért hagyja abba, mert elérte a célját. Vagyis kiválasztotta. Ha nem akar párt venni mellé, akkor marad a szabadon tartás, vagy külön szoba, ahonnét kevésbé hallik ki a a madár hívó hangja.
A tüskés egerek általában jól megférnek egymással. Ha mégis előfordul civakodás, akkor más rágcsálókhoz hasonlóan főleg a nőstényekkel együtt tartott hímek veszélyesek egymásra. A kergetőzés eldurvulhat és a többiek is bekapcsolódhatnak a verekedésbe. Jó hogy a legfélénkebbet elkülönítette. De érdemes lenne a két hímet különválasztva két csapatot kialakítani.
Semmiképpen nem javasolnám, hogy a nem régen darakóros akváriumból helyezzen vizet az új akváriumba. A "beoltást" egyébként nem vízzel, hanem a szűrő kimosásából származó vízzel (ebben vannak ugyanis optimális esetben legnagyobb számban a szükséges lebontóbaktériumok) szokás elvégezni, de jelen esetben ezt sem javaslom. Az aljzattal, növényekkel, szűréssel és világítással berendezett akvárium 2-3 hét után magától beáll, utána el lehet kezdeni fokozatosan betelepíteni a halakat.