2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint szúnyogok ellen csak az Advantix spot-on használ, egyes fajok ellen 2 hétig, mások ellen 4 hétig. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az éjszakai nyugtalanság nem valószínű, hogy a víz hőmérséklete miatt jelentkezik, bár gondolom, a mostani rossz időben újra bekapcsolta a vízmelegítőt, és így látja, hogy változott-e a helyzet. Valamilyen szokatlan hangra vagy fényre gondolnék. Ha rendszeresen eszik a kisebb teknős, nem valószínű, hogy beteg. Az egész kishal a legjobb táplálék a számára, a másik nem tudom, mit kap még a kishalakon kívül. A hímek kisebbre nőnek, lehet, hogy azért kisebb, mert hím. Táplálékuk 90%-át alkossák kishalak, ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényt.
T. Gazdi! Célravezető lenne egy bélsárvizsgálat ami tisztázná a parazitózist. Ha ez negatív, akkor a sebes cicát megnézetném macska AIDS és leukózis teszttel is, mert ez a két betegség tipikusan rossz immunrendszerű állapotot hoz létre. Üdvözlettel: Dr.S.R.
Főleg az ivarérett korba lépés a jelenség oka, ami valószínűleg még valamilyen szintű elkényeztetéssel és/vagy rangsorproblémákkal is összefüggésben lehet. A kis testű, ún. társasági- vagy ölebek kategóriába sorolható, főként lakásban tartott kutyafajták esetében kb. 50-90%-os eredménnyel működhet, - a manapság nagyon divatba jött a természetes kutyatartást helyettesíteni próbáló valamilyen alom, vagy kutya WC, kutyapelenka.Azonban egy vadászkutya fajtánál egy hasonló siker nagyon kevés reménnyel kecsegtet. Gyakorta találkozom hasonló esetekkel. Igazi megoldást az jelent, ha napi 3-5 alkalommal sétálni, játszani viszik, foglalkoznak vele valamint minden ébredés, evés és játék után azonnal lehetőséget biztosítanak a kutyának természetes közegben az ürítésre. A kertbe tegyenek szagmintát a vizeletből.
Be lehet oltani, és érdemes is. Normális esetben egy egészséges állat meg sem érzi az oltást. Üdv: Dr Fekete Balázs