2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
A kérdésére választ csak állatorvosi vizsgálat után lehet adni. Vigye el állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A békákból nagyon sok faj kapható kedvencnek, de kezdésnek a karmosbéka (Xenopus laevis) megfelelő választás! Egy 50 literes akváriumba, 2-3 egyedet tanácsos rakni, aljzatnak sóder és homok megfelelő. A víz legyen 25 C-fok körüli, kimászó nem kell, mert a vizet sosem hagyják el. Szeretnek a növények között bújkálni, ezért mindenképpen elengedhetetlen a dúsabb növény telepítés! Porlasztó nem muszáj, mivel tüdővel lélegeznek és itt említeném meg, hogy mennyire fontos, hogy ne takarjuk le teljesen az akváriumot, de a szökésre figyelni kell! A vizet rendszeresen (hetente) kell tisztítani, úgy hogy az 1/3-át le kell cserélni. Nem szeretik az erős fényt, egy gyengébb neoncsővel világítsa meg. A békák ragadozók, ezért állati eredetű táplálékot fogyasztanak: tubifex, szúnyoglárva és vizibolha. A tapasztalatom szerint csak élő eleséget fogadnak el!
A kutyusokat kutyatejpótlóval kellene táplálni, 2-3 óránként. Széklet- és vizeletürítést langyos vizes vattás simogatással kell kivéltani. A túlélési esélyek jól.
Nagyobb esélye lenne, ha keltetőgépben próbálná a tojásokat kikeltetni. Ha a galamb, nem melegíti, nem forgatja megfelelően a tojást, akkor a tojásban lévő embrió fejlődése beindul, de a hibás keltetés miatt rövidesen el is pusztul.
Lehetséges atkafertőzés, vagy kalciumhiány is a háttérben, de az is, hogy nyári vedléssel van összefüggésben. Ajánlott egy preventív élősködőmentesítés, állandó ásványianyag utánpótlás, majd, ha augusztus végén is fenn áll a probléma, akkor érdemes egy alaposabb állatorvosi vizsgálat elvégzése.