2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
Kedves Judit! El kell vinni állatorvoshoz a kutyust, aki belekukkant az eb orrába, esetleg röntgen felvételt is készít az orrüregről, hogy nincs-e benne valami idegen test. Otthoni módszerek nincsenek az orrüreg vizsgálatára. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Lili! A ló tényleg nem kérődző állat. Ami a lócsemegét illeti - hacsak nem valamelyik átverőshowra készítették - nyugodtan adható lónak. A zab egyébként természetes táplálék a ló számára, így az abból készített termékek is, a cukrozott készítmények kivételével. Azt, hogy milyen menyiségben adható, a forgalmazó tudja megmondani, de feltehetően nincs korlátozás. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Sokminden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy valóban néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Érdeklődő! A gabonasikló alapvetően éjszaka aktív állat. Kisebb korban könnyen kézhez szoktatható. Ha nappal szeretné aktívabbnak látni, meg kell fordítania a fényviszonyokat. Így éjszaka nagyobb fényt adjon a terráriumnak, nappal pedig egy gyenge piros fényt. Búvóhelyet azonban mindig biztosítson neki.
Mindenképpen a műtéti eltávolítást javasolom. Amennyiben megsérül a képlet akár komolyabb vérzésre, a daganat rossszindulatúságár (amennyiben még jóindulatú) lehet számítani. Az árrol javasolom, kérdezze meg a kollégát, de vizsgálat nélkül nem valószínű, hogy bárki is árat merne mondani. Üdv