2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
A válasz a sérv méretétől is függ. Egy apróbb köldöksérv semmi gondot nem okoz, egy nagyobb azonban veszélyes is lehet. Sok esetben a 6 hónapos kor körüli ivartalanítás ad alkalmat a sérv műtéti megoldására. Lassan esedékesek lesznek az első oltások, keresse fel állatorvosát, és egysztessen a lehetséges megoldásokról!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg már a sok nyalogatástól is piros és duzzadt. Kérem mutassa meg egy állatorvosnak, hogy a kiváltó okot is megtalálják. Az adott kezelés áráról a kezelő állatorvos tájékoztatni fogja.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella
Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a teknős állkapcsának. El kéne vinni állatorvoshoz. Az ékszerteknős táplálékát kb. 90%-ban egész kishalak alkossák (ezekben van elég kalcium), ezen kívül kaphat vízinövényeket, vízicsigát. A légy, sonka, nyers hús nem teknősnek való.
Elvileg igen, de ez nagyban függ a hím "hozzáállásától", illetve a tojó esetleges agresszivitásától is. Lehet, hogy új kalitba kell költöztetni mindkettőt, ha a hím túlságosan féltené az eddig megszokott revírjét.