2376. Tippek a hosszú szőrű macskák ápolásához
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A hosszúszőrű macskákat köztudottan nehéz ápolni. A macskatulajdonosoknak a megfelelő ápolási eszközök birtokában kell lenniük, és meg kell tanulniuk a helyes bundaápolási technikákat.
A macskák lihegésének hátterében többféle ok meghúzódhat. Jó, ha tudod, mi okozhatja ezt a tünetet, mert így idejében felismerheted, ha baj van. Persze az is lehet, hogy csak megijedt, ilyenkor az a legfontosabb, hogy segíts neki megnyugodni.
A zsírmáj egy gyakori macska betegség. A macskafélék májsejtjeinek megbetegedése akkor lép fel, amikor a hepatolipidosis vagy zsírmáj első tünetei jelentkeznek.
A nagy hőségben nagyon fontos odafigyelni a macskára is, nehogy túlhevüljön, napszúrást kapjon vagy kiszáradjon, de az élősködők elleni küzdelemre is több figyelmet kell szentelnünk, mint máskor.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
Kedves aggódó Gazdi! Olyan kérdést tett fel - lássa be - amire nem lehet látatlanba válaszolni. Kérem mutassa meg négylábú kedvencét egy állatorvosnak. Így eldönthető, hogy van e valami probléma.
Kedves Enikő! A hasmenés hátterében legtöbbször baktériumos bélgyulladás áll. Ennek kezelésére otthon nincs lehetőség. Erre antibiotikum, sokszor bélsárból baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat és egyéb probiotikus kezelés szükségeltetik. Tehát irány az állatorvos. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az esetet a kezelőorvosával kellene megbeszélni, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Kedves Gazdi! Ételallergiát kizárnám a leírása alapján. Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!
Enyhébb megfázáson még lehet segíteni a hőmérséklet megemelésével, de ebben a stádiumban már nem nagyon lehet házilag kezelgetni. Azt javaslom hogy vigye állatorvoshoz..