236. Mit kell tudni a rövidszőrű német vizsláról?
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
A rövidszőrű német vizsla rövid, tömött szőrű, csokoládébarnától a világos-deresig terjedő színű, 60-64 cm magas, erős, szikár kutya.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az Aujeszky-féle betegség elsősorban a háziállatok betegsége, de vadon élő állatok is megkaphatják. A veszettséghez hasonló tünetekkel járó vírusos betegség a kutyáknál és a macskáknál mindig halálos kimenetelű.
A terráriumban tartott gyíkok étrendje nagyon változatos lehet. A rovarevő gyíkok legszívesebben a tücsköt, a viaszmoly hernyóját és lepkéjét fogyasztják, a növényevők gyíkok étrendjében szerepelhet saláta, uborka, reszelt répa és más zöldségfélék is.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Üdvözlöm! Lehet egyszerűen takarmánytól, de lehet bélgyulladás is! Ha 2-3 nap múlva is megy a hasa akkor azonnal specialista állatorvoshoz el kell vinni! Antibiotikum kezelés (esetleg féreghajtó) ajánlott. Nagyon fontos ilyenkor a tartóhely kipucolása, fertőtlenítése, ugyanis a széklettel visszafertőzheti magát! Komolyan kell venni ezeket a tüneteket! Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz? Teknős elsősegély Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges!
Szőrtüszőgyulladás: Okozhatja demodex atka és különböző baktériumok, Ennek pontos megállapítása csak bőrkaparék laboratóriumi vizsgálatával lehetséges. Ha kiderül a kórokozó akkor a gyógykezelés is adott lesz. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Az ITP védőoltás utáni előfordulása nagyon ritka, az én praxisomban sok ezer állat beoltása után 35 év alatt soha nem fordult elő ilyesmi. (Egyébként azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy nem is az oltás hatására alakult ki, hanem más ok miatt, csak ez a más ok éppen egybeesett az oltással. ) Ha viszont tényleg az oltás volt a kiváltó ok, akkor bizony ugyanerre lehet számítani máskor is. Ha ez így lenne, akkor viszont már elöny lehet az, hogy erre tekintettel gyorsabban felismerhető lesz a tünetek oka. A Veri DMG egy jó immunerősítő, de szerintem ahhoz nem lesz elég, hogy ez ilyen specifikus hatást kivédjen vagy megelőzzön. A kutya autoimmun betegsége
A leírtál alapján nyirokcsomó duzzanat vagy tályog lehet. Meg kéne vizsgáltatni a füleit és a szájüregét, fogait.. Viszket a cicád füle? Ismerd fel a fülatkát! Házikedvenceink harci sérülései
A leírtak alapján tényleg igen nagy a valószínűsége annak, hogy a befogadni kívánt kiscica már elkapta azt a vírusos betegséget, ami ellen oltani kellett volna. Ezt a betegséget a természet azért találta ki, hogy ne legyen a Földön annyi macska. Szóval, ennek elég nagy a halálozási aránya, még akkor is, ha megfelelő kezelésben részesül. A betegség lefolyása akár 8-10 nap is lehet, a gyógyuláshoz azonban elég intenzív állatorvosi kezelés szükséges (általában). Ha viszont ebből meggyógyul, akkor később ez már neki nem okoz további gondot, mert védett lesz (egy jó ideig). A kérdés csak az, hogy túléli-e? Vajon egészséges az eladó kiscica? Rettegett vírusok: parvo és szopornyica Ajánlott oltási program macskáknak