2406. Papillon - a társasági "pillangó"
Ahogyan a pillangó egyik virágról a másikra száll pollent gyűjtögetve és szórva, a szeretetreméltó és kecses, papillon is mindenkinek a társaságát élvezve varázst ad az estélynek.
Ahogyan a pillangó egyik virágról a másikra száll pollent gyűjtögetve és szórva, a szeretetreméltó és kecses, papillon is mindenkinek a társaságát élvezve varázst ad az estélynek.
Ahogy azt a neve is mutatja, a fajta Németországból származik. A népszerű sorozatsztár, drogkereső- és vakvezető kutya nagyon jó házőrző és házikedvenc egyben.
Az angol agarat nemes és nyugodt természete kiváló családi kedvenccé teszi. Az angol agár kedves, ragaszkodó természetének köszönhetően kiváló terápiás kutya. Alkalmazzák őket kórházaban, időseket ápoló otthonokban és más intézményekben. Hosszú lábaik miatt elég magasak ahhoz, hogy feltegyék fejüket a kórházi ágyakra, vagy hogy megérintsenek egy kezet.
Az elmúlt évtizedben számos radikális változás történt a felső kategóriás (top-end) kutya-és macskaeledelek területén. Először eltűntek a gabonák az alapanyagok közül, ezáltal kevesebb lett a tápokban a szénhidrát és emelkedett a fehérjetartalom. A korszerű táplálkozástudományban már a szénhidrát a fő ellenség, és nem a fehérje.
Számos történet, film alapjául szolgál a sárkányok mítosza. A délkelet-ázsiai erdőkben a mese valósággá válik: ott élnek a repülő sárkányok (draco volans), igaz, a valóságban sokkal kisebbek, mint a filmbeli állatok.
Ezekre a kérdésekre sajnos igen nehéz jól válaszolni! Amire gyűjtőfogalomként azt mondjuk, hogy "macskanátha", az a valóságban számtalan ok miatt lehet. A vírusos okból kialakulók általában jól gyógyulnak egy idő után, a bakteriális felülfertőződés azonban gyakori, és ezek már eléggé elhúzódóak és makacsok tudnak lenni. Viszont az is igaz, hogy a macskanátha már nem éppen a 7 éves felnőtt macskák betegsége szokott lenni, így én erősen elgondolkoznék azon is, hogy mi egyéb ok lehet a nátha szerű tünetek mögött? Itt már sok érdekesség szóba jöhet, például mondjuk valami rosszindulatú növedék az orrjáratokban (orrpolip), de ezeket azonban kívülről nehéz megállapítani, erre már endoszkópos vizsgálatra lenne szükség. Fontos a türelem is a gazdi részéről, mert vannak állapotok, amiket nem lehet siettetni vagy gyorsítani. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha? Macska fertőző betegségei
Kedves Gazdi! Én továbbra sem zárnám ki az orvosi problémát, mivel fájdalomcsillapító hatására javul a helyzet. Fogai, szája, nyelőcsöve volt vizsgálva?
Kedves Gazda, Ilyen esetekben a megfelelő tiltás alkalmazása vezet eredményre, mivel a citromos viz maximum egy pillanatra kizökkenti, de nem gátolja az állatot. Fontos még, hogy ilyen esetben a gyerek kiabálása, magas hangjelzése, menekülése csak tovább ront a helyzeten. Célszerű volna felkeresni egy kutyaovi, ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjának és viselkedésének az alakításában. Kis segítség a tiltáshoz: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Tanítsd önuralomra a kutyádat! Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész
Üdvözlöm! Ezek az állatok a természetben alszanak téli álmot, ezért ők Megérzik az évszakok váltakozását, illetve a hőmérséklet esését. Esetleg egy vízmelegîtôvel melegítse a vizet. 25-27 °C-on ideális nekik a hőmérséklet. A pézsmateknős (Sternotherus) Pézsmateknős: gondozási tippek Milyen legyen a terráriumi világítás?
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Hogy gyógyítható-e kedvence problémája, az attól függ, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják ezen tüneteket. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos