2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
Kedves Gazdi! Mindeképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálná (bőrkaparékvizsgálat, allergia vizsgálat stb), mert másképp nem lehet megoldani a vakaródzós problémákat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Igen, rövid ideig vérezhet.
A műtét utáni regeneráció és a sebgyógyulás minden állat esetében egyedi, és ebben nehéz általánosságokat megfogalmazni. A seb állapotát azzal az állatorvossal kellene ellenőriztetni, aki operálta. 3 nappal a műtét után már nem nagyon szoktak általános panaszok lenni, a legtöbb operált cica ekkorra már minden tekintetben rendben működik. Azt, hogy esetleg egyedileg mi lehet az oka annak, hogy nem igen akaródzik neki jobban lenni, szintén a vizsgálata alapján lehetne választ kapni. Szóval azt ajánlom, mielőbb (holnap) keressék fel az állatorvost aki műtötte őt.
Üdvözlöm! Ebben az ellátó állatorvos tud felvilágosítást adni, aki vizsgálta és ellátta az állatot, sajnos interneten keresztül nem lehet. Általános tanácsok: Miért tilos kutyának a csont? Haladjunk szép sorban: már a szájban elakadhat vagy fennakadhat a csont. Jobb esetben „csak" beleragadhat a fogba, de keresztben is megakadhat a szájpadláson, melynek eltávolítása sok esetben csak bódítással oltható meg. Állatdokink találkozott már olyan ebbel is, akinek több évvel ezelőtt akadt be szájába a csontszilánk, nem kis fájdalmat okozva ezzel a pórul járt kutyusnak. A csont lejjebb haladva a gyomorban hányást, a belekben pedig elzáródást vagy vérzést okozhat. Idősebb kutyáknál pedig a vastagbélben tömbszerűen összeállt csontok eltávolítását kell gyakran a műtéti rendbe beírni. Mit érdemes még tudnunk a csontról? A kistermetű kutyák különösen veszélyeztetettek, ha csontevésről van szó, hiszen nem tudnak elég alaposan rágni, és ez hozzájárul ahhoz, hogy bélsárrekedésük vagy komolyabb problémájuk alakuljon ki. A csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen száműzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, üregesek, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak.
Kedves Kérdező! Lehet hogy gyógyszert kell váltani, ebben csak az állatorvosa tud segíteni. Dr. Puskás Gábor