2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
Kedves Gazdi! Sajnos nem lehet tudni, hogy mi lenne a cicus reakciója, lehet, hogy feloldódna, de lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltaná ki, sajnos ez lutri. Szerencse, hogy kertes ház, mert kijárhatnak a cicák, így ha a második cica mellett döntenek, akkor van hely még terjeszkedni, pláne, ha mostani nem annyira kijárós. Mindeképp kiscicát vigyenek haza, az idősebbek könnyebben elfogadják a picit, mint a felnőttet. Vannak ilyen cicák, akik nem annyira szeretnek kézben lenni, barátkozni. Persze ettől ők még ugyanúgy ragszkodnak hozzánk, max. nem mutatják ki annyira. Ezt csak elfogadni lehet, megváltoztatni kevésbé. Az alábbi cikkkek segíthetnek http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/macskak-osszeszoktatasa/13225/
Ezt így nagyon nehéz megállapítani, azonban fehér váladék nem jöhet a nyuszitól, ami normálisnak mondható. MIndenképp egy orvosi vizsgálatot javasolnék. Egy új nyuszinál ez amúgy is szokás. NÉzze meg orvos, így egy esetleges tenyésztői hibát is még időben ki lehet küszöbölni...
Kedves Gazdi! A leírt tünetek számtalan kórképbe illenek, részletes vizsgálatokra lenne szükség a diagnózishoz. Nehézfém mérgezésre nem gondolnék, Macrorhabdus fertőzésre annál inkább. Ez a kórokozó bélsár vizsgálattal jó eséllyel kimutatható, bár nem biztos, hogy egyszeri mintavétel elegendő. Javaslom, hogy mielőbb keressen fel egy papagájokkal is foglalkozó specialista állatorvost, aki segít a végére járni az esetnek.
Képek és leírás alapján nem lehet véleményt alkotni, nem is vállalkoznék rá. Próbálja meg a Betadine-os sebfertőtlenítést, de ha nem gyógyul a seb, mutassák meg állatorvosnak.
Kedves Anita! El kéne vinni mihamarabb állatorvoshoz. Oltásokat megkezdeni, féregteleníteni. Chip cicáknál nem kötelező, az kutyákra vonatkozik. A védőoltások ára rendelőnként változik, érdeklődni kell az Önhöz közeli állatorvosi rendelőben az árakról. Ilyen oltásokat fog kapni:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-vedooltas/4902/ Féregteleníteni negyedévente szükséges. Kiscicáknak külön bolhairtó kell, de az állatorvos a cica megvizsgálása utén, erre is javasolni fog majd szert. Az alavető higiéniai szabályok betartásával semmilyen baja nem lehet a gyerekeknek.