2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
Ha más belgyógyászati probléma nem áll a háttérben, akkor várhatóan csillapodni fog a kutyus. Addig esetleg gyógyszerekkel lehet tompítani a "tüneteket"...
Ha nem élénkül fel és nem kezd enni akkor jobb ha fagymentes hideg helyre (pl vízóra akna, garázs) egy dobozban lerakja hogy folytassa a telelést.Ha már éjjel 10-15 foknál nincs hidegebb elengedheti.
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ajánljuk: Dr. Szaniszló Ferenc VETLABOR-ját >>
A bolhairtás és féregtelenítés illetve indokolt esetben a bélsár parazitológiai vizsgálata szinte az oltásokkal együtt végzendo. Un. széles spektrumú féregteleníto pasztát vagy tablettát 2 hetes kortól 12 hetes korig kéthetente adunk. Ezután negyed évente, szobakutyáknak félévente adunk féreghajtót. Szintén negyedévente kapjon féreghajtót az állat,ha kisgyermek van a családban. A bolhairtást 8-12 hetes korban kezdjük, a készítményt kérjük állatorvostól vagy állatpatikában. Számtalan készítmény van forgalomban, nem mindegyik adható kölyköknek, különbözo hatásmechanizmusú, és árú készítmények ezek. kérjük ki az állatorvos tanácsát (a bolhairtó nyakörvek közül számtalan van forgalomban, egy – két készítmény hatása megfelelo csupán). A nyuszi szénájától nem kaphat féregfertőzést. Ha negyedévente kezelik a kutyust és betartják az alapvető higiéniai szabályokat, semmi bajuk nem lehet. A kutyák több különböző ok miatt nyalják meg az ember arcát, de ez a legtöbb esetben főképp a szeretet és a ragaszkodás egyik jele. Ez a viselkedés a farkaskölyköktől származik, akik az anyjuk arcát nyalogatják ezzel jelezve feléjük, hogy éhesek, így meg kell őket etetni. A kutyák nem ugyanazon mód táplálják a kölykeiket, mint a farkasok, de a nyalás ösztöne megmaradt. A kölyökkutyáknál pedig még inkább tapasztaljuk ezt, mint a felnőtteknél.Erről is csak akkor kell leszoktatni, ha zavarja Önöket. Ha csak aggodalom a féregfertőződés miatt, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy a rendszeresen féreghajtott állat nem jelent veszélyt.
Azonnal állatorvoshoz kell vele menni!!! A probléma meglehetősen összetett, de fontos részletekről nem ír: mit ért azalatt, hogy nem tud pisilni, vizeletvizsgálat volt-e és mi lett az eredménye. Lehet ugyanis hólyaggyulladás a probléma okozója....