2416. Hörcsög szótár: így ismerd fel a hörcsögöd jelzéseit
Miért szánkázik a földön a hörcsög? Honnan lehet tudni, hogy megijedt vagy épp boldog? Válaszok a cikkben!
Miért szánkázik a földön a hörcsög? Honnan lehet tudni, hogy megijedt vagy épp boldog? Válaszok a cikkben!
Minden hörcsög egyéniség, de van néhány gyakran megnyilvánuló viselkedésmód, amelyből megállapíthatjuk, hogy hogyan érzi magát a kicsi aranyos prémes barátunk.
Egy atletikus, kutyakinézetű macskafajta, a török van arról ismert, hogy szokatlanul hajlamos a vizzel való játszásra, és arra is hogy ússzon a vízben.
A török van-macska egy különleges macskafajta. Gyakran kutya-cicának emlegetik, mivel szereti a vizet és kitartóan követi a gazdiját.
Vasárnap este befejeződött a magyar városok és falvak ünnepe, a Nemzeti Vágta. A budapesti Hősök terén Demecser település versenyzője, Gajdos Zsolt emelhette magasba a bajnoki cím dicsőségének szimbólumát, a Nemzeti Vágta díszkardját, és vihette haza nevezőjének a 20 millió forintos fődíjjal együtt. A második helyet Érsekhalma, a harmadik helyet pedig Bordány szerezte meg. Az ötnapos országimázs-fesztivál minden eddigi nézői rekordott megdöntött.
Felkereshetnek egy állatorvosi rendelőt, ahol szakszerűen kitisztítják a kutya külső hallójáratait és szükség szerint ellátják a feltehetőleg kialakult gyulladás megszüntetésére alkalmas gyógyszerekkel.
Ez a depressziós állapot a nemi hormonháztartás átmeneti zavara miatt alakulhatott ki,szerepet játszik benne a késői elválasztás is.Ha magától nem rendeződik akkor gnrh hormonnal lehet beindítani a normál ivarzást.
Lehet hogy hasüregi problémái vannak, bélsárpangás is okozhat ilyen tüneteket. Takarmányváltás: sok gyümölcs és friss zöld.
Kedves Gazdi! Valószínüleg olyan problémáról van szó amit a szemcsepp nem fog megoldani. Javaslok, egy alapos szemészeti vizsgálatot! Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Tímea! A kérdés sokkal bonyolultabb annál, mint amilyennek elsőre tűnik. A válasz ugyanis a díszmadarak származásától és tartási módjától függ. Egy sor olyan trópusi egzotikus betegség van, amelyet a kutya, sőt az ember is elkaphat. Az engedélyezett és így ellenőrzött import állatok, valamint az itthon engedéllyel tenyésztett és ellenőrzött állományok ezektől mentesek. Ha ezeket az állatokat utóbb is zártan, a vadmadarakkal történő kontaktus kizárásával tartjuk, szinte biztos, hogy nem terjesztenek fertőző betegséget sem kutyára, sem emberre. Mindamellett a madarak bélsarának elfogyasztása a megszokottól eltérő baktérium flórára érzékeny kutyában okozhat átmeneti hasmenést, esetleg enyhébb bélgyulladást, de súlyosabb megbetegedés nem jellemző. Ha azonban a díszmadarainkat kitesszük a költöző vadmadarak által terjeszthető betegségeknek, akkor a helyzet jelentősen változik és a szalmonellákon, coli-baktériumokon túl egy sor egzotikus kórokozóval is számolnunk kell. Az ilyen állományoktól indokolt a kutya távol tartása (de az emberé is). Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős