2421. Szíriai hörcsögfajták - 1. rész
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A változatos színek mellett különböző minták is létrejöttek. Ezekből három közismert Magyarországon, és még másik három létezik. A mintagéneknek köszönhető még változatosabb lett a választható hörcsögpaletta, amit még tovább színesíthetünk a különböző szőrtípusokkal.
A kutya-macska barátság egyik legszebb példája az alábbi videó, amelyen egy cica anyáskodik egy boston terrier felett.
A Fővárosi Közterület-felügyelet 12/2010. igazgatói utasításának 21. pontja indokolás nélkül megtiltotta az Illatos úton levő kutyák fényképezését - holott 2004 óta ennek soha nem volt akadálya. A fotózás révén évente ezernyi kutya menekült meg a haláltól. Most 22 állatvédő szervezet tiltakozik a döntés ellen.
Ha a vadászgörényt szobatisztaságra neveljük, megengedhetjük neki hogy a ketrecen kívül szaladgáljon. Nagy örömünket lelhetjük a vadászgörényben, ha a lakásunk „görényálló”. Tehát, hogyan is működik a vadászgörény szobatisztaságra nevelése?
A rejtett here a későbbiekben okozhat gondot (daganat). Ezért annak eltávolítása javasolt. Egyúttal a másik herét is javaslom eltávolítani.
A shar pei különleges fajta, egy csomó olyan betegséggel és állapottal, ami más kutyafajtákban nem fordul elő, így sok állatorvos, aki csak ritkán találkozik ilyen fajtával, nem ismeri fel ezeket a dolgokat. Emiatt a shar pei egyik-másik jellegzetes bajának felismeréséhez komoly tapasztalatok és nagy shar pei forgalom kell. Azt, hogy a leírt tüneteket mi okozta, én biztosan nem tudom megmondani, de van egy ilyen tapasztalat állatorvos kollégám, aki szerintem biztosan érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz. Hozzá kellene elmenni. Dr. Seregi Antalnak hívják, és Budapesten a XI. ker. Gazdagréten dolgozik a FeliCavet Állatkórházban.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Kedves Manyika! Az, hogy hányszor etetjük egy nap kedvencünket, az csakis tőlünk és a családunk időbeosztásától függ. A legtöbb gazdi naponta egyszer vagy kétszer ad enni kedvencének, de akadnak akik háromszor adnak kisebb adagokat. Az, hogy reggel vagy este, gyakorlatilag mindegy. A kutya mindkettőhöz hozzászokik, ha a kutya házőrző és este "dolgozik" akkor talán maradjon inkább az esti etetése.
Magától is elmúlik, de segíteni, gyorsítani lehet Bach-virágterápiával. Ez utóbbihoz töltse ki a szerválasztó lapot és küldje el nekem >>> http://www.4tappancs.hu/download/m_bvszerval.doc Állatorvosi kezelés nem szükséges, mert ez nem testi bántalom.