2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
A hosszan tartó, erős vérzés hátterében hormonális rendellenesség is lehet. Javaslom, hogy szülészeti szakrendelésen vizsgáltassa meg a kutyát. Vérvétellel megállapítható a progeszteron szint, és ennek megfelelően a pároztatásra legalkalmasabb nap is. Végső esetben megoldás a mesterséges megtermékenyítés is.
Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni (törés kizárása, stb).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A levertség, étvágytalanság hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! A kettőt (emlőtumor vagy emlőgyulladás) csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat...
Ezt csak vizsgálattal lehet eldönteni.