2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
A Brachycephal syndroma nem jellemző a fajtára és egyébként viszonylag pontosan diagnosztikálható. Az epilepsziára történő kezelést én személy szerint csak "pénzlehúzásnak" tartanám a pillanatnyi helyzetben. Ugyanis az epilepszia pontos meghatározására hosszabb idő (4-6 hónap, 2-4 roham tüneti megfigyelése és egy macerás teszt-eljárás) szükséges. A légcsőbénulás szintén egyszerűen diagnosztikálható: vagy van, vagy nincs. Tapasztalataim szerint arra van nagyobb esély, hogy ha a jelenlegi stressz okozta pszichikai tünetet nem kezelik megfelelően akkor ebből valóban kialakul az epilepszia egyik fajtája. Véleményem szerint inkább a szeparációs félelmi szorongásból és az üdvözlési szertartás intenzitásából eredő a tünet. Amelyet a tartási körülmények változtatásával és a klasszikus egyedülmaradási félellemben szenvedő kutyáknál alkalmazható terápia és tréningmódszerekkel lehet kezelni. Egy személyes megfigyelést követően tudok felelősségteljes tanácsokat adni. (30-2929995)
Nem lehet egy pillanatig sem halogatni a megoldást, mert a folyamatos tüzeléstől a nőstény görény akár el is pusztulhat.. Nem igaz,. hogy a nőstény görénynek egyszer párosodnia kell. Ha a szőrhullást leszámítva nincs rossz állapotban az állat, minél hamarabbi ivartalanítást javaslok. Ha szeretné, hogy legyenek kicsinyei, minél hamarabb pároztassa! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A tojások keltetéséhez speciális feltételek kellenek, amit leginkább egy háztáji keltetőgép beszerzésével lehetne megoldani. Persze a kikelés feltétele, hogy a tojás keltethető állapotban legyen. Ha már fejlődésnek indult az embrió, akkor nagy az esélye, hogy a megfelelő környezeti feltételek (hőmérséklet, páratartalom, a tojás forgatásának elmaradása) hiányában belepusztult a tojásban. Ha a keltetésről többet szeretne tudni, úgy jevaslom szerezze be Dr. Bogensfürt Ferenc: A keltetés kézikönyve című könyvét. Nem mindegy, hogy gerle, vagy rigó fióka kelne ki, mivel előbbit felpuhított magvakkal, utóbbit legegyszerűbben rovarevő madarak számára gyártott nevelőtáppal lehet felnevelni.
Nem, egy ivartalanított kutya nem tüzel. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Ami legyet a macskája elkap, már holtan érkezik a gyomrába. Bagócs-fertőzés macskáknál nem fordul elő. Hagyja csak "tornázni" a cicust!