2466. Hogyan építsünk macskaházat? - 2. rész
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
Az oldaljárás azt jelenti, hogy a ló kantárszár és lábsegítséggel oldalra halad. Az oldaljárás megtanítása a lovakat engedékenyebbé, biztonságosabbá teszi, és nem utolsó sorban jó móka is lehet.
Számos szemprobléma van, melyektől szenvedhetnek a lovak. Egy részük fizikai sebesülés során alakul ki. Másokat pedig a sebesülés során fellépő fertőzések okozzák. Néhány esetben a lovaknál veleszületett szembetegség is előfordulhat.
Mit kezdhetsz egy 2-3 éves lóval, mit taníthatsz neki és mennyit foglalkozhatsz vele? Itt van egy rövid áttekintés arról, hogy mire számíthatsz egy két-három éves ló képzése közben.
Fulladás akkor lép fel, mikor valami megakad a ló nyelőcsövében. A ló szája és hasa közti cső elzáródik, emiatt a ló nem tud nyelni. Lássuk melyek a fulladás jelei.
Kedves Gazdi! Az, hogy mi baja csak részletes vizsgálat dönti el. Irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A bénulást okozhatta sérülés (pl. éjszaki repülés közben beütötte fejét valamibe), vagy idegrendszeri tünet, ami "B" vitaminadagolásával enyhíthető. Pontos diagnózis, gyógykezelés céljából állatorvos felkeresése ajánlott.
Olyan képet sajnos nem tudok küldeni, vagy mutatni, amelyen törött lábú cica van, de az a véleményem, hogy ennek eldöntése nem is az Önök dolga, hanem egy állatorvosé. Vigyék őt el megvizsgáltatni, azzal sokkal előbbre lesznek!
Ez sajnos egy nagyon nehéz kérdés, ill. egy nagyon nehéz szituáció. A műtétnek csak akkor van esélye, ha azt lekésőbb a kezdettől számított 2-3 napon belül elvégzik. Ha erre nincs lehetőség, akkor marad a konzervatív, gyógyszeres kezelés. Ennek az esélyei azonban nehezen jósolhatóak meg. Az én saját praxisomban volt olyan tacsi, amelyik már 6 hát kezelés után sem mutatott javulást, én már az elaltatását javasoltam, de a gazdája nem egyezett bele, és végül neki lett igaza, mert majdnem 10 héttel a bénulás kezdete utrán kezdődött el a javulás. Persze addig a gazdinak is és az állatorvosnak is hatalmas teher egy ilyen beteg ápolása, ellátása. A kérdés az, hogy ezt fel tudják-e vállalni? Ennek tükrében kell a döntést meghozniuk!
Kedves Judit! Ha még heveny, meleg, duzzadt, fájdalmas, frissen kialakult tályogról van szó, akkor a Hepar sulphurt javaslom D3 vagy D8 potenciában napi 3x. Ha régebbi, kevésbé fájdalmas, vastagabb falú már a tályog, akkor jó segítség a Hepar sulphur mellé a Myristica sebifera, aminek az Ön által említett potenciáiból a D vagy C6-ost ill. 9-est javaslom. Általában ez a kombináció néhány napon belül segíti felfakadni a tályogot. Ha a tályog ürege megnyílt, az utókezelésként adott Silicea D12-vel elérhető, hogy a tályogüreg gyorsan és tökéletesen kitisztuljon, a sebgyógyulás meggyorsuljon. Ha egyéb segítségre is szüksége van, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Remélem, így már gyorsan rendbe jön a cica! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.