2481. A papucsfüggő teknős
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Az utóbbi időben a háziállatok egészségügyi ellátása folyamatosan javul, és ezáltal a kutyák ma már tovább élnek, mint valaha, még akkor is, ha olyan betegségekben szenvednek, mint például cukorbetegség.
A kétpúpú teve egy igazi túlélő, ezek az állatok hosszú ideig képesek életben maradni étel és víz nélkül, sőt még a nukleáris sugárzásnak is ellenállnak.
A berber makákók vagy magótok Északnyugat-Afrikában és Európában is megtalálhatóak. A sárgásbarna színű szőrzettel rendelkező magótok 10-40 fős csoportokban élnek, az utód nevelésében a hímek is nagy szerepet játszanak.
Nemrég a tudósok még minden egyes orángutánt egy fajhoz soroltak, Pongo pygmaeushoz. De a genetikai vizsgálatok elég különbséget mutattak ki Borneo és Szumatra szigetén ahhoz, hogy két különálló fajra osszák őket.
Üdvözlöm, A gekkóknál előfordul a tojásvisszatartás, elviekben ezeket a "ben tragadt" tojásokat műtéti úton el lehet távolítani, amennyiben az állat még nincs teljesen legyengülve, és képes túlélni az altatást és a műtéti procedúrát... mivel ez az állapot fájdalommal, szenvedéssel jár érdemes felkeresni minél előbb egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost ... Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz! Az étvágytalanság a betegség első tünete...
A leírtak alapján lehet hőtolulás - ilyenkor a belső hőmérséklet akár 2-3 celzius fokkal is melegebb lehet - vagy valamilyen szívelégtelenség miatt létrejött keringési elégtelenség.A belső hőmérséklet mérhető,a szív vizsgálatát bízza inkább szakemberre.
A kaparás a nyuszik természetes viselkedése, hisz az üregi nyúltól származnak. Ők üreget ásnak.:) Ez a szokás megmaradt náluk is.:) Sokszor lehet oka az unalom is. Dobd fel a ketrecét játékokkal, engedd ki többször. Így, ha jobban le lesz kötve az energiája, akkor le fog mondani erről a szokásról, persze nem végleg, de csökkenni fog...:)
Nem gondolt még rá, hogy meg kéne mutatni állatorvosnak?