2481. A papucsfüggő teknős
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Az utóbbi időben a háziállatok egészségügyi ellátása folyamatosan javul, és ezáltal a kutyák ma már tovább élnek, mint valaha, még akkor is, ha olyan betegségekben szenvednek, mint például cukorbetegség.
A kétpúpú teve egy igazi túlélő, ezek az állatok hosszú ideig képesek életben maradni étel és víz nélkül, sőt még a nukleáris sugárzásnak is ellenállnak.
A berber makákók vagy magótok Északnyugat-Afrikában és Európában is megtalálhatóak. A sárgásbarna színű szőrzettel rendelkező magótok 10-40 fős csoportokban élnek, az utód nevelésében a hímek is nagy szerepet játszanak.
Nemrég a tudósok még minden egyes orángutánt egy fajhoz soroltak, Pongo pygmaeushoz. De a genetikai vizsgálatok elég különbséget mutattak ki Borneo és Szumatra szigetén ahhoz, hogy két különálló fajra osszák őket.
Kedves Gazdi! Jó lenne megmutatni a kutyust az Egyetem valamelyik sebész specialistájának, mert ilyen tünetekkel elég nagy szenvedés a kutyus élete. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenképp meg kell mutatni orvosának, mert lehet akár autoimmun szájgyulladás is, amit mielőbb el kell kezdeni kezelni, mielőtt nem lesz nagyobb a baj. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A tünetek alapján nem lehet kizárni a rühösséget sem az allergia mellett. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Erre alkalmas egy bőrkaparék vizsgálat és a vérből elvégezhető allergiadiagnosztika. Ezzel megnyílna az út a veszélyes prednisolon kiváltására és egy mellékhatásmentes kezelés beállítására. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos az állatorvos soha nem ígérhet biztos gyógyulást, csak annyit, hogy a legjob tudása szerint látja el betegét. Komplikációk a legegyszerűbb beavatkozásnál is előfordulhatnak. A kiscicának akár fejlődési rendellenessége is lehet. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyítani őt!
A dudort sokminden okozhatja, szövetszaporulat vagy folyadékgyülem is állhat a háttérben (lehet tályog, felgyülemlett vér, daganat és még sok egyéb is). Első körben ezt kellene tisztázni az állatorvossal, majd ez alapján további vizsgálatokat végezni vagy elkezdeni a megfelelő kezelést.