2481. A papucsfüggő teknős
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Az utóbbi időben a háziállatok egészségügyi ellátása folyamatosan javul, és ezáltal a kutyák ma már tovább élnek, mint valaha, még akkor is, ha olyan betegségekben szenvednek, mint például cukorbetegség.
A kétpúpú teve egy igazi túlélő, ezek az állatok hosszú ideig képesek életben maradni étel és víz nélkül, sőt még a nukleáris sugárzásnak is ellenállnak.
A berber makákók vagy magótok Északnyugat-Afrikában és Európában is megtalálhatóak. A sárgásbarna színű szőrzettel rendelkező magótok 10-40 fős csoportokban élnek, az utód nevelésében a hímek is nagy szerepet játszanak.
Nemrég a tudósok még minden egyes orángutánt egy fajhoz soroltak, Pongo pygmaeushoz. De a genetikai vizsgálatok elég különbséget mutattak ki Borneo és Szumatra szigetén ahhoz, hogy két különálló fajra osszák őket.
A sípoló hangot a légutakban lévő szűkület okozhatja ami lehet gyulladás, szövetszaporulat vagy akár idegen test. Egy altatás nélküli röntgen felvételt javasolok az ok tisztázására. Macska sípolva lélegzik...
Az üveggyapot szúrós üvegszálakból áll, ami a szájba kerülve a nyelv és a száj nyálkahártyáját is sérti. Szerintem nincs az a kutya amelyik lenyelné. Ha mégis eljutna a torokig az ottani szövetek ingerlése miatt hányás és szűnni nem akaró köhögés alakulna ki. De ilyen nem történt tehát a kutya nem nyelt belőle. Számos, a kutyát fenyegető veszély megelőzhető!
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók
Kedves Gazdi! Igen, egyértelműen ez a célja. Érdemes volna kutyaiskolába járni, olyanba, ahol a gazdát is tanítják! Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Hogyan legyek falkavezér?
Kedves Kérdező Fogalmam sincs mi történhetett a kutyával, de itt szerintem nem is ez a gond. Egyrészt olyan kerítésre van szükség, ami szökés biztos, mert ha egyszer kiszökött, akkor máskor is ki fog és nem biztos, hogy utána élve hazakerül. Másrészt bármi érhette, de ha furán viselkedik, akkor érdemes dokihoz vinni (pl ha szuka és tüzelt, akkor lehet nem várt szaporulat...). Ha féltik, akkor érdemes a kerítést megjavítani, hogy ilyen többet ne forduljon elő Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Ha elveszett a kutyád, minden a gyorsaságodon múlik Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió