2481. A papucsfüggő teknős
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Toby, a 60 éves teknős első pillantásra „beleszeretett” a felvételen látható papucsba, és lelkesedése a mai napig töretlen.
Az utóbbi időben a háziállatok egészségügyi ellátása folyamatosan javul, és ezáltal a kutyák ma már tovább élnek, mint valaha, még akkor is, ha olyan betegségekben szenvednek, mint például cukorbetegség.
A kétpúpú teve egy igazi túlélő, ezek az állatok hosszú ideig képesek életben maradni étel és víz nélkül, sőt még a nukleáris sugárzásnak is ellenállnak.
A berber makákók vagy magótok Északnyugat-Afrikában és Európában is megtalálhatóak. A sárgásbarna színű szőrzettel rendelkező magótok 10-40 fős csoportokban élnek, az utód nevelésében a hímek is nagy szerepet játszanak.
Nemrég a tudósok még minden egyes orángutánt egy fajhoz soroltak, Pongo pygmaeushoz. De a genetikai vizsgálatok elég különbséget mutattak ki Borneo és Szumatra szigetén ahhoz, hogy két különálló fajra osszák őket.
Feltétlen keressen fel egy állatorvost! Lehet allergiás (asthmás) eredetű, vagy akár pl. gyulladásos probléma is, szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre és egy kardiológiai vizsgálatra...
Kedves Bernadett! Sok probléma merülhet fel, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvost! Nem feltétlen függ össze az említett az elején említettekkel...
Miután a laboreredmények egyértelműen igazolják a gombák jelenlétét, az biztos, hogy ennek köze van a tünetekhez. De emellett lehetséges egyidőben más bőrbetegség fennállása is, így akár az allergia is. Ez utóbbi már csak azért is, mert ez a probléma rengeteg kutyát érint, ma már szinte mindennapos gond. De a legyengült állapota is alapot adhat arra, hogy ilyen-olyan bőrproblémák kialakuljanak,és ha ezek egymással szövődnek, sok esetben nehezen kezelhető, makacs állapotok tudnak kialakulni. Jelen esetben mindenképpen kezelni kell a kutzyust a gombák ellen, de ezzel egyidőben más gyógyszereket is érdemes neki adni, hogy csökkenjen a viszketegsé érzése, el legyen látva minden szükséges vitaminnal, ásványi anyaggal, és az immunrendszerét is erősíteni kell az erre a célra szolgáló gyógyszerekkel. A konkrétumokat a kezelő álatorvossal kell megbeszélni, gyakran kell járni kontrollra, és akkor talán hamar eljön a javulás ideje.
Bárcsak sokan így tennének:)) Komolyan. Ez akár normális is lehet. Következő kérdésem, mi lesz a kölykök sorsa? Én egyébként az ivartalanítást javasolnám, életminőség javuláshoz vezetne mind a macskánál, mind Önnél. Üdv
A macskáknak is szükségük van a változatos étrendre. Adjon nekik húst nyugodtan, ehetnek nyersen csirke,-marhahúst-májat. Ezt biztos szívesen eszik majd Ha ezt sem eszik meg akkor meggondolandó az állatorvos