2496. Gyakori problémák csivaváknál
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Mielőtt elsősegélyben részesítenéd, győződj meg arról, hogy kedvenced fuldoklik. Sok ember összetéveszti a nehéz légzést a fulladással.
Ha meghalljuk a bagoly nevét, általában egy huhogó, éjszakai életmódot folytató madár jut eszünkbe. Azonban nem minden bagoly éjszaka aktív, és ha hangok produkálásáról van szó, korántsem csak a huhogás jöhet szóba.
Néha a hörcsög vemhes lesz a kisállatkereskedésben és lehet, hogy csodálkozni fogsz, ha egy alom kishörcsögöt találsz a hörcsögöd ketrecében, nem sokkal azután, hogy hazavitted. Továbbá, ha két törpehörcsögnek helytelenül állapították meg a nemét, lehet, hogy meglepetésedre egy almot kapsz. A legfontosabb tanács, hogy „ ne zavard őket”!
A zebrapintyek nem véletlenül népszerű díszmadarak. Nem túl hangosak, külsejük megnyerő, és kiválóan elszórakoztatják magukat. Azonban csak párban szabad tartani őket, és nem ragaszkodnak az emberhez olyan mértékben, mint egymáshoz.
Kedves Gazdi! Mindeképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálná (bőrkaparékvizsgálat, allergia vizsgálat stb), mert másképp nem lehet megoldani a vakaródzós problémákat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Igen, rövid ideig vérezhet.
A műtét utáni regeneráció és a sebgyógyulás minden állat esetében egyedi, és ebben nehéz általánosságokat megfogalmazni. A seb állapotát azzal az állatorvossal kellene ellenőriztetni, aki operálta. 3 nappal a műtét után már nem nagyon szoktak általános panaszok lenni, a legtöbb operált cica ekkorra már minden tekintetben rendben működik. Azt, hogy esetleg egyedileg mi lehet az oka annak, hogy nem igen akaródzik neki jobban lenni, szintén a vizsgálata alapján lehetne választ kapni. Szóval azt ajánlom, mielőbb (holnap) keressék fel az állatorvost aki műtötte őt.
Üdvözlöm! Ebben az ellátó állatorvos tud felvilágosítást adni, aki vizsgálta és ellátta az állatot, sajnos interneten keresztül nem lehet. Általános tanácsok: Miért tilos kutyának a csont? Haladjunk szép sorban: már a szájban elakadhat vagy fennakadhat a csont. Jobb esetben „csak" beleragadhat a fogba, de keresztben is megakadhat a szájpadláson, melynek eltávolítása sok esetben csak bódítással oltható meg. Állatdokink találkozott már olyan ebbel is, akinek több évvel ezelőtt akadt be szájába a csontszilánk, nem kis fájdalmat okozva ezzel a pórul járt kutyusnak. A csont lejjebb haladva a gyomorban hányást, a belekben pedig elzáródást vagy vérzést okozhat. Idősebb kutyáknál pedig a vastagbélben tömbszerűen összeállt csontok eltávolítását kell gyakran a műtéti rendbe beírni. Mit érdemes még tudnunk a csontról? A kistermetű kutyák különösen veszélyeztetettek, ha csontevésről van szó, hiszen nem tudnak elég alaposan rágni, és ez hozzájárul ahhoz, hogy bélsárrekedésük vagy komolyabb problémájuk alakuljon ki. A csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen száműzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, üregesek, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak.
Kedves Kérdező! Lehet hogy gyógyszert kell váltani, ebben csak az állatorvosa tud segíteni. Dr. Puskás Gábor