2521. Kocogás a kutyával - bemelegítés
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutyával való kocogás veszélyes lehet, ha bizonyos szabályokat és etiketteket nem követsz. Másrészt a kutyát hozzá kell szoktatni a közlekedési szabályokhoz, még mielőtt elkezdenéd a szaladásos programot vele, mert ez jobb edzőpartnerré teszi.
A kutyával való utazásra alaposan fel kell készülni, ebbe nem csupán az élelem és az ivóvíz biztosítása tartozik bele, hanem az esetlegesen szedett gyógyszerek bepakolása is. Gondoskodj róla, hogy meghatározott időközönként megállj, és a kutya kiszaladgálhassa magát, és elvégezhesse a dolgát!
Ha a kutyáddal kirándulsz, tervezz meg mindent alaposan, és mindig légy résen, hogy kiküszöböld a kiküszöböld a kedvencedre leselkedő veszélyeket!
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
Kedves Erika! A bűzmirgy több okból is "beállhat", értem ezalatt, hogy nem ürül rendszeresen a váladék belőle, az felhalmozódik benne, majd begyullad. Lehet az ok, hogy túl lágy a kutya széklete, vagy anatómiailag szűk a nyílása, okozhatja a rendszeres szocális hatások (sétáltatás) hiánya, illetve - ahogy Ön is írja - akár egyébb lelki konfliktus is. Szívesen ajánlanék egy-két homeopátiás szert, ami segíthetne kedvencén, de ehhez elég kevés az az információ, amit leírt. Ezért arra kérem, keressen meg (telefonon: 06209284425), hogy meg tudjuk beszélni a kutyus egyedi helyzetéből adódó feltételezhető kiváltó okokat, és így már - homeopátiásan gondolkodva - ki tudjuk választani a megfelelő szer(eke)t. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Érzékeny gyomrú és hasmenésre hajlamos állatoknak kiváló állatorvosi diétás tápokat készít több gyártó is, amik teljes értékűek. Annyi fehérjét tartalmaznak, amennyire a cicának szüksége van. Száraz és konzerv formában is. Ezek közül válasszon! Kérje állatorvosától őket! A macska helyes táplálása: húst hússal?
Vizsgálat nélkül ezt nehéz megállapítani sajnos, hogy mi történhetett vele. Azt javaslom vigyék el további vizsgálatokra!
A kép alapján nem tűnik betegnek, de ez csak annyit jelent, hogy nem látszanak gyulladásos, náthás tünetek, a madár zárt tollazatú, nem borzolt, mint sok beteg példány. Valószínűleg a helyváltozás viselte meg leginkább. A helyét nem kellene még játékokkal zsúfolni. Legyen előtte etetőedény magkeverékkel és ivóvíz. A fürtösköles jó ötlet, akár a ketrec több pontján is lehetne belőle néhányat elhelyezni. Távolabbról kellene megfigyelni eszik-e önállóan. Ha nem, akkor a mesterséges táplálásra is sor kerülhet, bár erre kicsi az esély a papagáj fejlettsége alapján. Pár napig az elsődleges, hogy nyugodt körülmények közt szokja az új helyét, ha már felderítette, akkor lehet többet tartózkodni a közelébe, majd fokozatosan szelídíteni. Még több papagájos cikk és kérdés-válasz itt>>
Véleményem szerint ez nem kóros, ha egyéb probléma nincsen!