2526. Tartsd biztonságban kutyát a kerti grillezés alatt!
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
A fülatkák parányi paraziták, amelyek életük nagy részét többnyire a fül járataiban töltik. Elég gyakoriak, súlyos iritációt és viszketegséget okozhatnak a fülben.
Az ékfoltos razbóra Délkelet-Ázsia édesvizeiben őshonos hal, de akváriumi halként is nagyon kedvelt. Tenyésztése sokáig gondot okozott, de ma már sikerrel pároztatják. Az enyhén savanyú, lágy, dús növényzettel borított akváriumban érzi jól magát.
Aki látott már színjátszó dániót, az tudja, hogy a szivárvány színek miatt, amiről a nevét kapta, ez az egyik legvonzóbb édesvizi díszhal.
Az aranysárga hal testén végighúzódó négy függőleges tigrisszerű fekete csíknak köszönhető, hogy ezt a halfajt tigrismárnának nevezik.
El kellene menni állatorsvoshoz és feltárni az okokat! DE az Encephalitozoon cuniculi nevű egysejtű parazitával való fertőződés során a fertőzött egyedek vizeletével ürített és abból szájon át felvett fejlődési alakok különféle szervekbe, főleg a vesébe és az idegrendszerbe jutnak, ahol elszaporodva okoznak károsodást. (A kórokozók már az anyaméhben megfertőzhetik a magzatokat.) A fertőződés lehet tünetmentes, de egyes esetekben idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek: bágyadtság, ferde fejtartás, inkoordinált mozgás, esetleg bénulás, ritkán elhullás tapasztalható. Nagyon fontos a higiéniai szabályok szigorú betartása, mivel a már megbetegedett nyulak gyógyításának eredményessége kétséges. Nyúltenyésztés >> Nyúltenyésztés: vemhesség és ellés >> Nyúlbetegségek: Myxomatozis, Fibromatózis >>
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy részletes bőrminta vizsgálatot (külső élősködő, baktérium, gomba). Ebből kiindulva kellene megtalálni rá a hatékony gyógyszert. Ezt tudom javasolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Vizsgálat nélkül nehéz lenne bármit is mondanom. Mindenképpen kellene egy labürvizsgálat. Esetleg ultrahangos vizsgálat. Ha negatívak, akkor a visíelkedészavar egyéb okát kell keresni.
A gyógyszer adagja 0,25-0,5 mg / ttkg, így egy 6,5 kg-os kutya adagja napi 1,625-3,25 mg között van, de hogy ezen belül mennyi, azt egyedileg kell beállítani. A leírtak alapján a napi 3/4 tabl. jó adagnak tűnik. A kutyájának a szívbetegség mellett még felső légúti hurutos gyulladása is van, ez sokat befolyásol az állapotán. Heveny rosszullétek bármikor jöhetnek. Gyakran kell állatorvoshoz vinni kontrollra.
Ki kellene húzatni a mozgó fogat.