2571. A szarvas és a cica barátsága
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
Újbudán második alkalommal ismét hatalmas sikert aratott az egész napos újbudai Kutyajó Fesztivál. A program elsődleges célja a kulturált városi kutyatartás népszerűsítése valamint a városi kutyatartók és nem kutyatartók közötti ellentét enyhítése olyan rendezvénnyel, amely játékos könnyed, szórakoztató mindkét tábor számára, ismeretterjesztő, felvilágosító jellegénél fogva valós előre lépést jelenthet a városi kutyatartás ügyében Újbudán.
Leonardo DiCaprio is csatlakozott ahhoz a kampányhoz, amely a Föld tigrisállományának megmentését célozza. A munka részeként elutaznak a tigrisek élőhelyeire, ahol feltérképezik a helyzetet, és annak alapján eldöntik, mire van szükség a veszélyeztetett állatok megmentése érdekében.
A füsti fecske kecses kis madár, a levegőben szinte akrobatikus mutatványokra képes. Táplálékot is repülés közben szerez, nyitott csőrrel repül, és áldozatát a levegőben kapja el. Fészkét védett helyekre építi, a fiókák felnevelésében a hím is részt vesz.
A koboldmaki egy körülbelül 45 millió éves főemlős család tagja. Nyugati biológusok fedezték fel és vették nyilvántartásba e fajt a XVIII. században.
A szájüreg vizsgálatát javaslom,a fogak és az íny állapotát,fekélyek vagy sérülések jelenlétét kell megnézni.Ha ezek nincsenek akkor idegi eredetű is lehet a szájrángás,ebben az esetben rosszabb a kórjóslat,B vitaminok adagolása javallott.
Kedves Enikő! Korán lett elválasztva a kutya, 8 hetes kora előtt egyáltalán nem ajánlott. Sokszor nem ugyanazt a tápot kapja az új helyen enni a kutyus, amit addig megszokott, ez + az elválasztás is kiváltó ok szokott lenni hányás, hasmenésnél. Ha az állatorvos már kezeli a kicsit, akkor hamarosan meggyógyul. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>
A tapasztalt jelenség sajnos valóban összefügghet a műtéttel, ill. az ivartalanítással, de ezt előre nem igen lehetett volna megjósolni. Vélhetőleg a hólyag záróizomzata nem tud kellő erővel szorítani. Ezen tényleg nehéz gyógyszerrel segíteni.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.