2571. A szarvas és a cica barátsága
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
Újbudán második alkalommal ismét hatalmas sikert aratott az egész napos újbudai Kutyajó Fesztivál. A program elsődleges célja a kulturált városi kutyatartás népszerűsítése valamint a városi kutyatartók és nem kutyatartók közötti ellentét enyhítése olyan rendezvénnyel, amely játékos könnyed, szórakoztató mindkét tábor számára, ismeretterjesztő, felvilágosító jellegénél fogva valós előre lépést jelenthet a városi kutyatartás ügyében Újbudán.
Leonardo DiCaprio is csatlakozott ahhoz a kampányhoz, amely a Föld tigrisállományának megmentését célozza. A munka részeként elutaznak a tigrisek élőhelyeire, ahol feltérképezik a helyzetet, és annak alapján eldöntik, mire van szükség a veszélyeztetett állatok megmentése érdekében.
A füsti fecske kecses kis madár, a levegőben szinte akrobatikus mutatványokra képes. Táplálékot is repülés közben szerez, nyitott csőrrel repül, és áldozatát a levegőben kapja el. Fészkét védett helyekre építi, a fiókák felnevelésében a hím is részt vesz.
A koboldmaki egy körülbelül 45 millió éves főemlős család tagja. Nyugati biológusok fedezték fel és vették nyilvántartásba e fajt a XVIII. században.
A hányásnak nem csak mérgezés lehet az oka. Vizsgálat nélkül sajnos nem tudok segíteni. A diagnózis felállításához nélkülözhetetlen. Ha mérgezés, az intenzív ellátást igényel, általában infúzióval. Ha bélsárrekedése van, beöntésre lehet szükség. Ha szőrgombóc akadt el a gyomrában vagy beleiben, állatorvosi segítségre van szüksége. Feltétlen keressen a cica számára megfelelő állatorvost!
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Nem lesz egyszerű belekeverni a táplálékukba, mert többnyire kiválogatják, vagy nem eszik meg. Az állatorvost nem tudják kihagyni, mert az antibiotikumot vagy a receptet tőle kaphatják meg. A cicákat nem kell vinniük, mert írták, hogy "vadak"...