2571. A szarvas és a cica barátsága
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
A kutya-macska barátság után itt a szarvas-cica barátság. A szarvas szemmel láthatóan nagyon odavan a macskáért, aki élvezi a dédelgetést.
Újbudán második alkalommal ismét hatalmas sikert aratott az egész napos újbudai Kutyajó Fesztivál. A program elsődleges célja a kulturált városi kutyatartás népszerűsítése valamint a városi kutyatartók és nem kutyatartók közötti ellentét enyhítése olyan rendezvénnyel, amely játékos könnyed, szórakoztató mindkét tábor számára, ismeretterjesztő, felvilágosító jellegénél fogva valós előre lépést jelenthet a városi kutyatartás ügyében Újbudán.
Leonardo DiCaprio is csatlakozott ahhoz a kampányhoz, amely a Föld tigrisállományának megmentését célozza. A munka részeként elutaznak a tigrisek élőhelyeire, ahol feltérképezik a helyzetet, és annak alapján eldöntik, mire van szükség a veszélyeztetett állatok megmentése érdekében.
A füsti fecske kecses kis madár, a levegőben szinte akrobatikus mutatványokra képes. Táplálékot is repülés közben szerez, nyitott csőrrel repül, és áldozatát a levegőben kapja el. Fészkét védett helyekre építi, a fiókák felnevelésében a hím is részt vesz.
A koboldmaki egy körülbelül 45 millió éves főemlős család tagja. Nyugati biológusok fedezték fel és vették nyilvántartásba e fajt a XVIII. században.
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, mitől vált szőrtelenné az állat farka. Szükség lehet bőrkaparék, vagy szövetminta vizsgálatára is. Ehhez pedig elkerülhetetlen, hogy felkeressék a kezelő állatorvosukat.
Őszintén szólva nem foglalnék állást a cica ügyében, mert nem láttam, nem kezeltem, de valószínűsíthető, hogy immunrendszeri probléma volt az alapbetegség, és ahogy olvasom, a kolléga is megpróbált mindent, hogy megmentse... Ha megbízható helyről veszi a másik cicát, akkor nem hiszem, hogy megismétlődnek újra a dolgok. Csak azt tegye meg, hogy az előző macska helyét, dolgait cserélje le, takarítsa ki. Így biztos lehet abban, hogy ha esetleg ürített kórokozót, azzal ne fertőzze az új jövevényt.
Üdvözlöm! Nagyon jó kérdés! Megelőzésre 2 oltás , két hetes időközzel a javallott. Ha már elkapta, keresse fel sürgősen állatorvosát, mert a tünetek súlyosságának megfelelően széles terápiás sávú ellátást igényel!!
Sajnos az akvárium nagyon kicsinek mondható, ami nem jelenti azt alapvetően, hogy nem lehet benne élőlényeket tartani, de ezen halakat semmiképpen nem ajánlanám ekkora akváriumban huzamosabb ideig tartani. A "nyálkás valamiről" igen kevés információt adott meg, de minden bizonnyal valamilyen algaféle lehet. Az algák okának és megszüntetésének módjai egy külön igazán nagy témakör, alapvetően, ha nincsen növény az akváriumba, akkor nagyon könnyen el tudnak szaporodni, de ugyanez igaz nem kielégítő szűrésnél, nem megfelelő világításnál stb. Többet kell tudni az akváriumról és az adott algafajról is, hogy visszaszorításának és megelőzésének módját meghatározhassuk. Az akvárium teljes takarítását mindenképpen kerülje el a jövőben, alkalmazzon rendszeres részleges vízcserét, és mivel feltételezem szűrése sincs, legalább egy szivacsszűrőt tegyen bele, hogy minél tovább élvezhesse halai szépségét (és lehetőség szerint minél előbb szerezzen be egy nagyobb akváriumot)! :)
A dobermann életkorára és állapotára tekintettel valószínűleg javulás nem várható. Ha úgy vélik, hogy már nagyon szenved, euthanasia javasolt. Sajnos így látatlanban pontos diagnózist nem tudok felállítani. A rottweiler esetleg ízület- és porcerősítő tablettát kaphat, de sajnos ettől függetlenül a nagytestű kutyáknál az ilyen típusú betegségek idős korban gyakran előfordulnak.